Skocz do zawartości
Baribalu

Płyta głowna LGA 1155 Ivy Bridge

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Jako że pada mi zasilacz w moim Dellu 9010 (desktop) postanowiłem trochę zaktualizować cały system. Teoretycznie jestem w stanie wymienić zasilacz na oryginalny, albo taki w standardzie TFX (pewne modele seasonica i chiefteca pasują - z przejściówka 24-8 pin), nie mniej dalej zostaję ze starą budą i praktycznie brakiem możliwości rozbudowania o jakąkolwiek lepsza kartę graficzną (obecnie mam 1050ti w wersji niskoprofilowej). Na portalach aukcyjnych pełno jest płyt 1155, problem jest taki, że nie wiem którą wybrać, który model powiedzmy jest najmniej awaryjny i najlepiej wyposażony. Ceny też są trochę chore, biorąc pod uwagę fakt jak stary jest to standard. Zależy mi na płycie atx (chyba, że są płyty mATX z 4 bankami pamięci, aczkolwiek jak robiłem rozpoznanie jakiś czas temu płyty matx z okresu sandy/ivy bridge trochę się różnią od współczesnego standardu i mógłby być problem ze znalezieniem odpowiedniej obudowy). Na zakup wszystkich elementów (płyta, zasilacz, obudowa) jestem w stanie przeznaczyć maksymalnie 1000 zł, im mniej tym lepiej - nie ma sensu inwestować większych pieniędzy w starą technologię. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowa zostaje pod warunkiem wymiany zasilacza na ten sam co mam obecnie, ale skoro już ten zasilacz pada, to mam motywację aby zmienić coś więcej - czyli normalny zasilacz atx z wtyczkami zasilania do normalnych, pełnowymiarowych kart graficznych, płyta główna w tym samym formacie no i obudowa oczywiście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znając Della to ciężko tam będzie wstawić normalny zasilacz ATX , w dodatku to buda typu desktop co daje dodatkowe ograniczenia choćby karty LP.

Jak koniecznie chcesz używaną płytę to bierz pierwszą lepszą sprawną płytę na H61 , do tego SPC Armis AR6 za 167 zł  i Corsair CV 550W za 219 zł .

Choć za bardzo nie ma sensu inwestować w tą platformę , dołóż trochę i kup nowy sprzęt - I3 10300 czy jakiś Ryzen 3 .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie chcę pakować podzespołów w obudowę po dellu. Chcę wykorzystać procesor (I7 3770), ram (16gb 1600mhz ddr3) i ssd. Płyta główna z desktopa della nie będzie pasować do żadnej obudowy, mają swoje własne standardy, niekompatybilne z niczym, dlatego chcę kupić używaną płytę na lga 1155 atx i spróbować zbudować cokolwiek na częściach z della. Wiem, że mogę kupić i3 intela albo ryzen 3 i wydajnościowo będzie mniej więcej jak posiadany przeze mnie i7 3770, ale z drugiej strony najnowszą grą przeze mnie w tej chwili ogrywaną jest skyrim albo Wiedźmin 3, więc pakować sporą kasę w zupełnie nowy setup jest chyba nie do końca rozsądne, tym bardziej, że po krótkim rozpoznaniu wiem, że nawet karta graficzna pokroju rtx 2070 nie będzie specjalne ograniczana przez cpu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...