Skocz do zawartości
harmonix

27" 1440p czy 2160p do pracy?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, planuję zakup monitora do pracy, programowania, prostej edycji wideo z GoPro. Pierwotnie miałem kupić Dell U2719DC 27" w rozdzielczości 2560×1440, który później chwilowo zamieniłem na Dell U2520Q (25" 2560×1440) bo nie byłem pewien czy przy odległości 60-70cm od monitora 27" nie będzie za mała, a dodatkowo przy tej samej rozdzielczości rozmiar piksela byłby mniejszy.

Jednak chyba wrócę do 27", ale zacząłem się poważnie zastanawiać nad Dell U2720Q, czyli 27" 3840×2160.

Z pewnością musiałbym włączyć opcję skalowania w Win10, bo 4K UHD to jednak ogromna rozdzielczość. Zależy mi na ostrym obrazie, nie gram, więc nie szukam niczego powyżej 60Hz, nie posiadam również mocnej karty (mam Ryzena 3400G z integrą).

Chętnie posłucham Waszych opinii pod kątem wspomnianego zastosowania, niestety większość tego typu porównań odnosi się do zastosowań w grach.

Pozdro, harmonix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem , pracujesz w określonych programach i nie wiesz jak skaluje się interfejs tego oprogramowania z rozdzielczością ? Dobierz rozdzielczość tak żebyś miał jak największy obszar roboczy bez scrollowania i po krzyku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.10.2020 o 10:38, harmonix napisał:
Chętnie posłucham Waszych opinii pod kątem wspomnianego zastosowania, niestety większość tego typu porównań odnosi się do zastosowań w grach.

Jak nie używasz jakichś dziwnych pisanych na kolanie programów (które są przestarzałe technologicznie jeśli się nie skalują), to nic tylko brać 4K. Środowisko programistyczne typu VisualStudio doskonale się skaluje, podobnie jak pakiet office (Microsoft jak i LibreOffice), adobeReader czy strony www.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...