Skocz do zawartości
kamil_88

Druga RX 480 do CF czy wymiana na RX 5600

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Jestem posiadaczem Radeona RX 480. Ostatnio zacząłem się zastanawiać co byłoby bardziej opłacalne - kupienie drugiej takiej karty i wpięcie jej w CrossFire, czy wymiana na RX 5600. Co zapewni większą wydajność? Czy w przypadku 2x RX 480 występują jakieś problemy we współczesnych tytułach? Dodam, że rozważam granie w UQHD/4K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2x480 kosztowałoby mnie max 500 zł. Rx5600xt ok 1400 zł. Pytanie czy różnica w wydajności warta jest 900 zł. No chyba że sprzedałbym 480 za 500zł to mówimy o koszcie 500 zł vs 900 zł. Czyli 400 zł różnicy...

 

BTW w testach w sumie bywa różnie jeśli chodzi o 2x480 vs 1070: 

 

Edytowane przez kamil_88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo dochodzi kwestia podniesionej temperatury w obudowie i w pokoju oraz hałas. Z jednej strony rozsądnie wymienić kartę na chociażby 1070, ale bez zabawy w sprzedaż karty, wygodniej by było dołożyć drugą. Chyba jednak pojedyncza karta to mniej problemów. Dzięki za opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Breaky83 napisał:

Ostatnio ceny GTX 1660 poszły w górę oraz rx 5600xt więc możesz się rozejrzeć za rtx 2060 za ok 1400 zł. Oczywiście podaj jeszcze jaki procesor posiadasz. Pozdrawiam ?

PNY GeForce GTX 1660 SUPER TwinFan mam za niecały 1.000zł więc ok, a CPU to Brodek 5675C z siga, więc 2060 już może dławić.

5600XT rozważałem tylko ze względu na możliwość odblokowania do 5700 i przełożenie za kilka miesięcy do innego kompa. Dlatego zastanawiam się czy ma sens dopłacanie teraz do 5600XT zamiast 1660S, czy lepiej za te kilka miesięcy kupić całego PC z nowym GPU po unormowanych już cenach, a teraz w starym zmienić tylko 480 na 1660S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie w grudniu wziąłem 5600 XT za ok 2000 zł, moją RX 480 popchnąłem na allegro w zeszłym tygodniu za 1100 zł. Ładnie się dzieje na rynku kart.

Co ciekawe, tę nową karcioszkę można teraz mieć za jedyne 6k ?https://allegro.pl/oferta/karta-graficzna-pcie-asus-rx-5600-xt-tuf-gaming-10215778358?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

Edytowane przez kamil_88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...