Skocz do zawartości
ThimGrim

Legion 5 15ARH05 - długie restarty, krótkie uruchamianie

Rekomendowane odpowiedzi

Mam jakiś dziwny problem ze świeżo zakupionym laptopem Legion 5 15ARH05.

Kiedy uruchamiam laptopa, system ładuje się błyskawicznie i jest gotowy do pracy po kilku sekundach.

Ale kiedy restartuję komputer (lub Windows to robi), logo Legion i kręcące się koło ładowania wisi tak przez 1 minutę 43 sekundy (zawsze tyle samo) i dopiero potem uruchamia się system. Po wybraniu w Windowsie funkcji Uruchom ponownie mogę od razu wejść do BIOSU, coś pozmieniać albo nie, wyjść z BIOSU i znowu załącza się to długie ładowanie z logiem Legion, a dopiero później wstaje Windows. Nie wiem, czego dotyczy problem. Generalnie wszystko działa, poza tym, że nie wiem, skąd ten trwający 1 minutę 43 sekundy loop na logo.

Ps. System też bez problemu i natychmiastowo się wyłącza. Tylko restarty są długie.

Edytowane przez ThimGrim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę.

 

edit: sprawdziłem i wyłączyłem Wireless LAN, a potem jeszcze Graphic Device (Switchable Graphic / Discrete Graphic) - nic to nie dało.

 

edit 2: No to jest naprawdę dziwne. Jakiś program znalazł mi nowsze wersje sterowników Intela od karty wifi i Bluetooth, pobrałem instalator intela, zainstalował sterowniki - najpierw pierwszy, restart i długi loop; potem drugi i sam zrobiłem po nim restart, znowu długi loop. Na liście był jeszcze jakiś chipset i rzeczywiście coś takiego było w sterownikach od lenovo do mojego laptopa (choć lenovo vantage niczego już nie pobierało, więc pewnie już to miało). Zainstalowałem. To samo, loop. Dalej było coś do AMD. Wyszukałem na ich stronie mój procesor 4600h i pobrałem ten ich program wraz ze sterownikiem, zaznaczyłem przy tym, żeby wyczyścił poprzednie instalacje, jeśli jakieś były. Instalator więc najpierw zrobił restart, żeby usunąć ew. poprzednie wersje i o zgrozo, koło ładowania Legionu było tylko przez chwilę. System się uruchomił, program się zainstalował. Robię więc restart, żeby sprawdzić, czy teraz działa,  i znowu to samo, długi loop....

Więc wniosek z tego taki, że kiedy program chce się zrestartować, żeby np. przygotować system do instalacji nowej wersji programu, to może to zrobić szybko i bez loopa. Ale zwykły restart trwa wieczność...

Edytowane przez ThimGrim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba rozwiązałem swój problem.

Po tym, co napisałem powyżej, zrobiłem świeżą instalację Windowsa, ale nie z tego ich bloatware’owego Windowsa na partycji wraz McAfee, tylko po prostu ściągnąłem czystą wersję Windowsa na pendrive’a. Tak coś czułem, że skoro nawet instalatory mogą się uruchamiać szybko przez restart, to znaczy, że ten dostarczany przez Lenovo Windows jest w jakiś sposób zwichrowany.

Sprawdzam to jeszcze, ale wygląda na to, że teraz ekran Legion i kółeczko ładowania jest tylko przez chwilę.

Edytowane przez ThimGrim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...