Skocz do zawartości
Jama1

Nowy komputer Ryzen 5

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym przed końcem roku zakupić nowy komputer. Mój obecny sprzęt to i5 6600K, RTX 2060 Super, ASUS Z170 Gaming, Dysk SSD Crucial 250 GB 2.5'' SATA III , HDD WD 2TB, 16 GB RAM 3000Mhz. Moja propozycja:

https://www.x-kom.pl/lista/rzfq7luum

Ma służyć do zadań domowych i gier - głównie starszych, ale też i AC, RDR2 i CP 2077. Posiadam monitor AOC 32'' 2560x14440 75Hz. Z zakupem wstrzymam się do debiutu sklepowego nowych procesorów AMD i jeśli oferta na nie będzie atrakcyjna to się na nie zdecyduję. Budżet bez karty graficznej to 5-6 tys. zł. Kartę na razie przełożyłbym ze starego kompa - RTX 2060 Super, później zakup RTX 3070. Z tych części, co wybrałem mam pytania:

1. G.SKILL 32GB (2x16GB) 3600MHz CL16 Ripjaws V 779,00 zł - czy nie przesadzam z wielkością pamięci, wydaje mi się, że więcej RAMu zawsze się przyda. Czy szybkość pamięci będzie odpowiednia?

2. Corsair RMx White 750W 80 Plus Gold 639,00 zł - zależy mi na dobrym zasilaczu, który w przyszłości udźwignie kartę RTX 3070.

3. SilentiumPC Fortis 3 140mm 155,00 zł - czy chłodzenie nie jest za głośne?

4. SilentiumPC Regnum RG4 Pure Black 178,00 zł - nie znam się na obudowach. Chciałbym cichą i praktyczną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie aktualnej listy, nie lepiej będzie płyty z nowym chipsetem B550? cena podobna, a dostajesz między innymi wsparcie PCI-E 4.0.

Nowe procesory AMD możesz już nawet na x-kom zobaczyć, najtańszy z nich - 5600x kosztuje 1520 zł

1. Teraz w grach się zapewne nie przyda, ale jak budżet na tyle luźny to lepiej 32 niż 16, był na purepc test jakie częstotliwości i opóźnienia do Ryzenów - podobno właśnie 3600-3733 to złoty środek + G.SKILL podobno quality RAMy

2. z tego co słyszałem nawet 600W jest odpowiednie dla RTX 3080, nvidia lubi zawyżać wymagania odnośnie mocy (zapewne na wypadek jakby ktoś miał jakiś badziew no-name bronze)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...