Skocz do zawartości
stefanzurek

4k@60Hz na monitor z laptopa przez kabel USB C 3.1 -> HDMI lub USB C 3.1 -> Display Port

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, może ktoś będzie w stanie mi pomóc/wytłumaczyć.

Mam laptopa HP 14s-dq000nw (WIN10, Intel® HD Graphics 620) z wyjściem USB C 3.1. Przy pomocy tego USB próbuję podać obraz 4k@60Hz na monitor Samsung LU28R550UQUXEN. Próbowałem przez kabel USB C-> Display Port – bezskutecznie. Teraz mam kabel Spigen C21CH USB-C 3.1 (Thunderbolt 3) -> HDMI – również bezskutecznie. Laptop wydaje systematycznie dźwięk podłączanego i odłączanego USB ale nie wykrywa drugiego ekranu.

PS. Mam też monitor Dell U2713HM, i też używałem obydwu kabli i tego laptopa – również bezskutecznie.

PS2. Zaznaczam, że laptop ma też HDMI  1.4, które niestety obsługuje tylko 4k@30Hz, więc to odpada.

PS3. Podłączony telefon do laptopa (usb C-usb C) jest bez problemu wykrywany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Krótko mówiąc - po USB tego monitora nie podłączysz. Ten port USB-C wspiera tylko transfer danych - do połączenia video musiałby wspierać tryb DP over USB-C. Specyfikacja laptopa (strona 3) http://h10032.www1.hp.com/ctg/Manual/c06403450 mówi, że ten port nie wspiera tego trybu. Elektrycznie to nadal zwykłe USB 3.1 Gen1, a potrzebujesz 3.1 Gen2.

Poczytaj sobie https://www.cuidevices.com/blog/usb-type-c-and-3-1-gen-2-clarified

Zostaje Ci to HDMI 1.4, czyli 4k@30Hz albo zmiana laptopa. Nie widzę opcji, by zmusić ten konkretny model do pracy z tym monitorem w jego natywnej rozdzielczości.

pzdr

Edytowane przez czapla_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...