Skocz do zawartości
PanRafall

Smartfon do ~1000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam telefonu w okolicach około 1000 zł. 

 

Telefon będzie używany rzadko, 90% czasu leży nieaktywny na moim biurku. Tak na prawdę mało kiedy robię zdjęcia, w ogóle na nim nie gram. Jak tak myślę to najwięcej zajmuje mi przeglądanie twittera oraz innych apek i słuchanie muzyki/audiobooków. Ważne, żeby starczył mi na długo – mój Samsung s6 powoli zaczyna mulić po 5 latach od premiery, pewnie ten co teraz kupie tak długo nie wytrzyma, ale im dłużej tym lepiej.

 

Podzespoły na które patrzę przy wyborze, w kolejności:

  1. RAM, procek, system - tak żeby nie mulił
  2. Bateria
  3. Aparat
  4. Pamięć
  5. Wielkość ekranu  - im większy tym lepiej
  6. i później cała reszta - nie zależy mi na złączu jack, USB typu C oraz NFC

 

Kilka moich propozycji – dużo, dlatego szukam pomocy w określeniu najlepszych z tych telefonów. Nie ma sensu porównywać smartfonów różniących się o kilkaset złoty, dlatego najważniejszym niech będzie stosunek cena/jakość, a gdy któryś jest droższy to czy warto do niego dopłacać.

 

~800 zł:

  • Xiaomi Redmi Note 8 Pro 6/64GB
  • Honor 9X 4/128GB
  • OPPO A52 4/64GB
  • Motorola Moto G8 Power 4/64GB
  • Samsung Galaxy M21 4/64GB

~1200 zł:

 

  • POCO X3 NFC 6/128GB 
  • OPPO A91 8/128GB 
  • Xiaomi Mi Note 10 Lite 6/64GB

 

~1300 zł:

  • Realme 6 Pro 8/128GB 
  • Xiaomi Mi 10 Lite 6/128GB 
  • REALME 7 Pro 8/128GB

Z tych wszystkich Realme 7 pro jest dla mnie najciekawszy, ma dużo zalet - głośniki stereo, ekran AMOLED, czytnik w ekranie, dobra bateria i szybkie ładownie.

Jeśli znacie jakieś dobre telefony to napiszcie, albo może jakaś premiera niedługo - mogłem pominąć któreś interesujące.

 

Raczej nie będę kupował przez aliexpress - nie mam czasu na czekanie na przesyłkę + ryzyko z vatem i gwarancją. Do tego Huawei odpada.

 

Z góry dziękuję za pomoc. 

 

 

Edytowane przez PanRafall

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, pesnja napisał:

Masz teraz świetne promocje na mi 10 lite. masz 999zł

Promocja faktycznie budująca sens zakupu. Mam tylko jedno pytanie: czy ten model umożliwia fotografowanie do RAW*

 

*- fotografowanie do RAW w smartfonie obecnie niestety konieczne by ominąć filtry usuwające szumy razem z detalami faktury i by ominąć filtry wyostrzające zamieniające przy okazji trawę w siano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Ananas napisał:

  Realme 7 Pro, ewentualnie POCO X3

Z tych dwóch tylko Realme 7 Pro ma ekran OLED (nie wiem jak koledze, ale mi by zależało na OLED). Tylko czy wiesz może coś na temat zdjęć w tym modelu, w kwestii zapisu do RAW (jest taka funkcja?)

Wg. tej recenzji:

https://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/realme-7-pro-test-i-recenzja.html

niby tak:

Znalazło się też miejsce dla opcji fotografowania w trybach Portret i Panorama oraz Pro, a w nim możliwość skorzystania z opcji zapisu zdjęć w formacie RAW.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę, to Realme 7 Pro za 1300zł robi lepsze zdjęcia od Reno 3 Pro za 2300zł

https://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idType=4&idPhone2=10053&idCamera1=300721

Dodatkowo w Realme 7 Pro jest opcja RAW (więc efekt filtrów wyostrzających i rozmywających faktury da się wyeliminować). Reno 3 Pro robi gorsze zdjęcia na dzień-dobry, a nawet nie wiem czy ma opcję RAW.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to na GSMarena testowano fony w różnych trybach. Ciężko tak porównywać fotki jak jeden testowany w quad pixel (da się przełączyć na full res), a drugi w full res choć i tak polemizował bym czy realm robi lepsze zdjęcia. Wychodzą podobnie w zasadzie.

A tak poza tym to przyjrzałem się temu i w sumie nawet nie wiem co testowali bo w oppo reno 3 pro quad wychodzi w 16MP  - natywnie ma tą samą rozdzielczość co realm tyle, że sensor samsunga, a nie sony imx682. Wygląda jakby testowali nie 3 pro tylko zwykłą 3-kę (one się różnie na różnych rynkach nazywały) w sumie w tej samej cenie co realm 7 pro. Chyba, ze to z pro w trybie kadrowania 4:3 i z qp.

Edytowane przez anemus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.12.2020 o 07:58, anemus napisał:

Z tego co widzę to na GSMarena testowano fony w różnych trybach. Ciężko tak porównywać fotki jak jeden testowany w quad pixel (da się przełączyć na full res), a drugi w full res choć i tak polemizował bym czy realm robi lepsze zdjęcia. Wychodzą podobnie w zasadzie.

... liczy się max jaki można wycisnąć z aparatu. Realme 7Pro w trybie 64 Mpx obiektywnie masakruje Reno 3 w trybie 12 Mpx , co widać po czytelności czcionki na mapie w lewej części kadru. Oppo Reno3 PRO da się ustawić w 48 Mpx by wycisnąć coś więcej? Bo jak nie, to nie ma o czym rozmawiać.

https://naforum.zapodaj.net/images/eb4d1f293d12.jpg

 

Cpmpare.jpg

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...