Skocz do zawartości
z3l

Laptop do pracy za ~6k

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

szukam dla siebie laptopa. Aktualnie pracuje na Surface Book 2 i bardzo lubię ten sprzęt, ale niestety trochę się dławi czasami (głownie ze względu na 8gb ramu). Szukam czegoś podobnego rozmiarowo - celowałbym w ok.14 cali. Nie za ciężki, waga SB2 mi odpowiada, a jest to ok. 1.7kg. Zależy mi oczywiście na jak największej wydajności (16gb ram co najmniej i jakaś w miarę dobra karta graficzna by się przydała). Praca na baterii na przyzwoitym poziomie, tak do 4-5h filmów? Dysk 256GB mi starczy, 512 jest mile widziane. Więcej na pewno mi nie potrzeba. Korzystam głównie z combo Photoshop/Illustrator i Articulate Storyline (ten jest niestety bardzo słabo zoptymalizowany, ale zapowiadają zmiany).

Najbardziej w oczy rzucił mi się MSI Prestige 14 za ~5600, ale przeczytałem recenzje i komentarze i trochę mnie przerażają temperatury - nie chciałbym szybko się pozbyć komputera ;) Czy znajdzie się jednak jakaś alternatywa? Czy strasznie tymi 95 stopniami to tylko ekstremalne przypadki? Zaletą surface'a jest też cisza, pók nie odpalam jakiejś gry, to go w ogóle nie słychać. Na tym też by mi zależało.

EDIT: Doczytalem o prestige ze sie niemilosiernie grzeje. Co powiecie z kolei o Creator 15? MSI Creator 15M A10SD-400PL 15,6" 144Hz Intel® Core™ i7-10750H - 16GB RAM - 512GB Dysk - GTX1660Ti Max-Q Grafika - Win10 takowy wynalazlem :)

Edytowane przez z3l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, z3l napisał:

EDIT: Doczytalem o prestige ze sie niemilosiernie grzeje. Co powiecie z kolei o Creator 15? MSI Creator 15M A10SD-400PL 15,6" 144Hz Intel® Core™ i7-10750H - 16GB RAM - 512GB Dysk - GTX1660Ti Max-Q Grafika - Win10 takowy wynalazlem ?

Tutaj też osiąganie w stresie przez procesor około 80 stopni nie będzie niczym szokującym. Chcesz wydajnego lapka, musisz się pogodzić z tym, że będzie gorąco. Tym bardziej, że jak nie chcesz żadnego gamingowo podobnego lapka.

HP Envy całkiem fajnie wypada pod względem wydajności, ale tak jak wspomniałem - będzie ciepło. Akurat ten egzemplarz, którego ja miałem w łapach był dość ciepły jak odpaliłem cities skylnies, ale nie był aż tak głośny. https://www.x-kom.pl/p/593501-notebook-laptop-156-hp-envy-15-i5-10300h-16gb-512-win10p-gtx1650ti.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...