Skocz do zawartości
zaroowka

Nowe bebechy, czyli modernizacja starego kompa.

Rekomendowane odpowiedzi

Więc po kolei...

Obecnie mam:
CPU AMD FX-8300 (nie kręcony)
Mobo AsRock 970M Pro3
RAM 16GB (4x4) Corsaira
GPU GTX 960 4GB od Gigabyte
PSU Supremo L2 650W od Silentium (roczny).
...i jeszcze trochę innych badziewi upchanych w unikalnej i wspaniałej obudowie Gladius M40, niech ją szlag. Ale ma jedną niezaprzeczalną i wspaniałą zaletę - dock na dyski. Bardzo mi potrzebny. 

Czego potrzebuję - wymiany płyty, cpu, gpu i pamięci. Mam na to max (absolutny max!) 3k.
Co do pamięci - biorąc pod uwagę, że komp służy nie tylko do grania, ale i do obróbki grafiki (panoramy po 500+ Mpx) - raczej 32GB. Albo 64 jeśli zmieszczę się w zadanym budżecie.
Procek - raczej Ryziek od AMD, choć rozważę Intela, jeśli będzie konkurencyjny cenowo.
Grafika - tylko nVidia i nic poniżej 1660. Optymalnie 2060. Czasami też lubię w coś pograć. ;) Koniecznie z możliwością podpięcia 3/4 monitorów, tak mam ułożony workflow i 3 monitory to minimum. Ale 4 też będą ok.

Dodatkowo przydałby się jakiś w miarę rozsądny dysk na M2 pod system.
Myślałem o Ryzenie 5 3600 + jakaś płyta na B450...
Realne jest zmieścić się w 3k?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadasz jakieś chłodzenie do procesora? Moja propozycja https://www.x-kom.pl/lista/rca4z449p

  • ASRock B450 Pro4
  • Patriot 32GB (2x16GB) 3200MHz CL16 Viper 4
  • AMD Ryzen 5 3600
  • Kingston 250GB M.2 PCIe NVMe A2000
  • PowerColor Radeon RX 5600XT 6GB GDDR6

Trochę ponad budżet, lecz z dyskiem SSD. Ewentualnie możesz wybrać na ten moment 16 GB ram, lub tańszą grafikę GTX1660 Super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super! Dzięki wszystkim za odpowiedzi i podpowiedzi. Budżet udało mi się powiększyć do 3,5k więc trochę więcej możliwości do kombinowania plus mam zamiar odzyskać troszkę kasy, bo stary sprzęt pójdzie pod młotek - miał iść na serwer, ale jednak odrzuciłem ten pomysł. Więc w razie czego M2 i kolejne 16GB mogę dokupić po upłynnieniu starego sprzętu.

/EDIT/ - o właśnie, interesująca alternatywa z Intela - ta I5 wygląda całkiem interesująco i ma tak jak w AMD 6/12 rdzeni/wątków.

Edytowane przez zaroowka
dopisanie danych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...