Jump to content
Sign in to follow this  
ilpalazzo

laptop biurowy za 3k

Recommended Posts

Cześć,

Koledzy, jakiego polecacie laptopa za 3 tys. do zastosowań stricte biurowo - multimedialnych (web, mail, office, chillout na netfliksie) dla pani nauczycielki w latach późnych trzydziestych powiedzmy.

A więc 15 cali, dobry ekran i klawiatura, trwała konstrukcja, bez dedykowanej grafiki, jakiś kolor niekoniecznie szaro/czarny. Zakładam że starczy 4c/8t, ósemka ramu w dwu modułach etc. Który model polecacie?

17 minut temu, tapczan2 napisał:

Ten model ma 8 GB RAM wlutowane - w tej chwili do biura 8 GB obleci, ale jak 8 GB RAM zacznie dawać się we znaki, to co? Laptop do wymiany? Jak bym dzisiaj kupował laptopa z 8 GB RAM, to tylko pod warunkiem możliwości rozbudowy.

Kolejna sprawa to ekran - zdecydowanie NIE kupiłbym ekranu TN w laptopie, a taki najprawdopodobniej tutaj jest.

To już bym wolał:

https://www.x-kom.pl/p/598171-notebook-laptop-156-hp-15s-ryzen-5-3500-8gb-512-win10-black.html

- ekran matowy IPS 1920x1080

- 8 GB RAM, ale nielutowane (można wymienić w przyszłości na np. 32GB RAM)

- niezła pojemność SSD w postaci 512GB

Edited by Kyle

1 hour ago, Stever said:

Potrzebujesz systemu operacyjnego?

Raczej niekoniecznie, mam jakieś nalepy od 7 skitrane w szufladzie.

Co do ekranu zdecydowanie zależy mi na tym żeby był IPS i to przyzwoity - właśnie dla tego pytam na tym forum bo na serwisie widzę dużo narzekania na monitory 😉

Aspire ma bardzo średnie pokrycie kolorów. Także to nie jest wcale dobry ips. O wiele lepszą matrycę i wykonanie ma ten dell, więc polecałbym się nim zainteresować. Na plus to, że ram nie jest lutowany https://www.x-kom.pl/p/572883-notebook-laptop-140-dell-inspiron-5405-r5-4500u-8gb-256-win10.html

Ewentualnie legion, ale to jest lapek gamingowy, który ma matryce ips z pokryciem prawie 100%

13 godzin temu, ilpalazzo napisał:

Raczej niekoniecznie, mam jakieś nalepy od 7 skitrane w szufladzie.

Co do ekranu zdecydowanie zależy mi na tym żeby był IPS i to przyzwoity - właśnie dla tego pytam na tym forum bo na serwisie widzę dużo narzekania na monitory 😉

Za parenascie zl kupisz kod na win 10 z allegro, ladowanie przestazalego, niewspieranego i potencjalnie niebiezpiecznego systemu na nowy komputer to bardzo zly pomysl i proszenie sie o problemy.

42 minutes ago, tyr83 said:

Za parenascie zl kupisz kod na win 10 z allegro, ladowanie przestazalego, niewspieranego i potencjalnie niebiezpiecznego systemu na nowy komputer to bardzo zly pomysl i proszenie sie o problemy.

Kto mówi o instalowaniu 7? Jeszcze mi się nie zdarzyło żeby 10 nie przyjęło klucza z 7 a próbowałem wiele razy.

Edited by ilpalazzo
  • Upvote 2