Skocz do zawartości
Astec

Wymiana Ryzena 7 3800x na... no właśnie na co?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, jako że w przyszłym tygodniu będzie miała miejsce sklepowa premiera nowych procesorów od AMD zastanawiam się na jaki procesor warto wymienić obecnego 3800X. Czy wybór najtańszego z nowych procesorów ma sens? Ma on "tylko" 6 rdzeni i nie wiem jak to się będzie miało do 8 rdzeni z Ryzena 3 generacji. Może warto dopłacić do 5800X lub 5700X jeśli wyjdzie i zaoszczędzić kilka stowek. W grę wchodzą tylko procesory AMD, jako że posiadam B450 (tak wiem, będę musiał poczekać do stycznia 2021 roku, nad czym bardzo ubolewam). Priorytetem jest tylko i wyłącznie wydajność w grach w rozdzielczości 1080p. Zamierzam także w przyszłym roku wymiemić monitor na taki z wyższą częstotliwością odświeżania. Wiem także, że na jednoznaczną odpowiedź może być jeszcze za wcześnie, ale nie mogłem się doczekać i musiałem zadać to pytanie. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, jack78 napisał:

Masz bardzo wydajny procesor, czy brakuje Ci jego wydajności?

Może większe korzyści uzyskasz zmieniając grafikę, bo o niej nic nie napisałeś.

Mam 2080 Super. Wiem, że 3800X nie jest taki złe, ale lubię często zmieniać sprzęt, nawet jeśli nie jest to jakoś mega opłacalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Astec: skoro chcesz zmienić na AMD, to w tej chwili wszelka analiza będzie warta tyle, co wróżenie z fusów. Musisz uzbroić się w cierpliwość do przyszłego czwartku. 
Chyba, że bardzo zależy Ci na zmianie i mocniejszej maszynie - wtedy seria Threadripper czeka.

Edytowane przez RufusWedrowiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak faktycznie 5600x będzie 50% szybszy od 3600x (jak w ostatnim benchmarku passmarka) to może być warto zmienić na niego nawet z 3800x. Ale robić downgrade rdzeni... meh... Już pare gierek robi użytek z 8 rdzeni. Zmień na 5800x.

3800x sprzedasz pewnie drogo desperatom z płytami serii 300 :)

Jakakolwiek zmiana będzie oczywiście mało opłacalna, jeśli nie masz konkretnego celu który chcesz osiągnąć (fps w jakiejś konkretnej gierce ograniczonej przez CPU). Bo tanio to już było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Astec napisał:

Priorytetem jest tylko i wyłącznie wydajność w grach w rozdzielczości 1080p. Zamierzam także w przyszłym roku wymiemić monitor na taki z wyższą częstotliwością odświeżania.

to w ogóle po co było kupować 3800x

 

ja teraz na tym 3800x bym został,zapodał jak najlepsze pamięci,coś w stylu 3800 c14 i kręcił.na odsprzedaży 3800x stracisz,5800x będzie kosztował jeszcze więcej a pewnie wyląduje koło 9900K 5G,a ceny 5000 spadną jak wejdzie RKL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...