Jump to content
Astec

Wymiana Ryzena 7 3800x na... no właśnie na co?

Recommended Posts

Witajcie, jako że w przyszłym tygodniu będzie miała miejsce sklepowa premiera nowych procesorów od AMD zastanawiam się na jaki procesor warto wymienić obecnego 3800X. Czy wybór najtańszego z nowych procesorów ma sens? Ma on "tylko" 6 rdzeni i nie wiem jak to się będzie miało do 8 rdzeni z Ryzena 3 generacji. Może warto dopłacić do 5800X lub 5700X jeśli wyjdzie i zaoszczędzić kilka stowek. W grę wchodzą tylko procesory AMD, jako że posiadam B450 (tak wiem, będę musiał poczekać do stycznia 2021 roku, nad czym bardzo ubolewam). Priorytetem jest tylko i wyłącznie wydajność w grach w rozdzielczości 1080p. Zamierzam także w przyszłym roku wymiemić monitor na taki z wyższą częstotliwością odświeżania. Wiem także, że na jednoznaczną odpowiedź może być jeszcze za wcześnie, ale nie mogłem się doczekać i musiałem zadać to pytanie. Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
22 minuty temu, jack78 napisał:

Masz bardzo wydajny procesor, czy brakuje Ci jego wydajności?

Może większe korzyści uzyskasz zmieniając grafikę, bo o niej nic nie napisałeś.

Mam 2080 Super. Wiem, że 3800X nie jest taki złe, ale lubię często zmieniać sprzęt, nawet jeśli nie jest to jakoś mega opłacalne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Astec: skoro chcesz zmienić na AMD, to w tej chwili wszelka analiza będzie warta tyle, co wróżenie z fusów. Musisz uzbroić się w cierpliwość do przyszłego czwartku. 
Chyba, że bardzo zależy Ci na zmianie i mocniejszej maszynie - wtedy seria Threadripper czeka.

Edited by RufusWedrowiec

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak faktycznie 5600x będzie 50% szybszy od 3600x (jak w ostatnim benchmarku passmarka) to może być warto zmienić na niego nawet z 3800x. Ale robić downgrade rdzeni... meh... Już pare gierek robi użytek z 8 rdzeni. Zmień na 5800x.

3800x sprzedasz pewnie drogo desperatom z płytami serii 300 :)

Jakakolwiek zmiana będzie oczywiście mało opłacalna, jeśli nie masz konkretnego celu który chcesz osiągnąć (fps w jakiejś konkretnej gierce ograniczonej przez CPU). Bo tanio to już było.

Share this post


Link to post
Share on other sites
20 godzin temu, Astec napisał:

Priorytetem jest tylko i wyłącznie wydajność w grach w rozdzielczości 1080p. Zamierzam także w przyszłym roku wymiemić monitor na taki z wyższą częstotliwością odświeżania.

to w ogóle po co było kupować 3800x

 

ja teraz na tym 3800x bym został,zapodał jak najlepsze pamięci,coś w stylu 3800 c14 i kręcił.na odsprzedaży 3800x stracisz,5800x będzie kosztował jeszcze więcej a pewnie wyląduje koło 9900K 5G,a ceny 5000 spadną jak wejdzie RKL.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

Aktualności

Artykuły×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.