Skocz do zawartości
kwaku476

Dodanie pamięci RAM do Lenovo g50-80 - problem dual channel

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, posiadam laptopa Lenovo G50-80. Fabrycznie miałem w nim zamontowaną pamięć RAM. Ramaxel rmt3170me68f9f-1600 4 GB DDR3L SO-DIMM 1600 Mhz, CL11. Chiałem dołożyć pamięć i kupiłem kostkę GOODRAM GR1600S3V64L11S/4G o identycznych parametrach, jednak program CPU-Z pokazuje że działają one w single channel. Czy dużo tracę na wydajności bez dual channel i czy jest sposób żeby wymusić ten tryb? Bo mam nadzieję, że nie jest tak samo jakbym w ogóle nie dołożył kości i de facto w trybie single pracuje albo jedna albo druga?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy od zastosowań - jak masz zintegrowane gpu to brak DC może się odbić na wydajności .

W grach to różnie - ale jak CPU/GPU słabo sobie radzi to i DC nie wiele pomoże .

Praca biurowa , net , oglądanie filmów itp. lekkie zadania - tutaj Dual/Triple czy nawet Quad channel za bardzo nie mają wpływu , bardziej liczy się ilość ramu niż jego taktowanie czy to że działa w trybie single / dual channel .

A co do samego działania / niedziałania - w przypadku stacjonarek to przeważnie wsadzenie kości w odpowiednie sloty i ew. włączenie DC w biosie wystarczało , w lapkach może być z tym różnie - a biosy z reguły są strasznie okrojone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...