Skocz do zawartości
blackops73

Gigantyczne spadki fps i spowolnienie gry

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry wszystkim. Mam gigantyczny problem z grami typu nfs i cs go lecz w każdej grze są inne problemy. Zacznę od nfs heat. Otóż podczas grania co jakiś czas gra gigantycznie mi zwalnia Tutaj nie wiem jak to wytłumaczyć, ale chodzi o taki efekt jakby matrixa gdzie wszystko dzieje się w zwolnionym tempie przez kilka sekund. Drugi problem, to gigantyczne spadki fps dodatkowo gra przestaje reagowac na sygnały z klawiatury bądź pada. Zamieszczam niżej filmik

https://files.fm/u/va3yvjun#/view/ffmcnbd2

Inny problem, to chyba nazywa się to "stuttering" z jednej strony on mi pomaga, bo działa jak wh,, ale z drugiej strony utrudnia bardzo gre gdy wybiegam gdzieś. Chodzi o to, że gdy biegnę np w cs'ie na mida na mirage, to jeśli drużyna przeciwna też wybiega na mida, to mam dosłownie delikatną zwieszke na ułamek sekundy i pojawiam się wychylony. Inny scenariusz, to idąc na B na mirage i ustawiając się pod apsami, to gdy jakiś przeciwnik podchodzi, to też mam na ułamek sekundy takiego jakby laga. Nie wiem czym to jest spowodowane i za każdym razem występuje to po czasie, a z tym nie tylko ja mam problem, bo mój kolega też na to się skarży.

Parametry mojego komputera:

CPU: i5 9600Kf 4.8Ghz w ustawieniu pod gry

GPU: RX  580 8gb msi armor

Ram:16gb ddr4 3200mhz

Płyta główna MSI Z370I GAMING PRO CARBON AC

Dodatkowo zamieszczam ss z wykresem fps'ów i zegarów

obraz_2020-10-31_121850.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Breaky83 napisał:

blackops73

przede wszystkim tytuł gry i w jakich rozdzielczościach grasz i na jakich ustawieniach graficznych, wiem że pisałeś o nfs i cs go, ale potrzeba więcej danych jakiś średni fps maksymalny, bo minimalny masz tragiczny 2-4 fps. Dwa jaki masz dysk twardy i czy czasami w tym momencie nie pali się dioda czy gra czegoś nie doczytuje z dysku. Jaki masz zasilacz? Spróbuj tez pograć bez OC procesora i5 9600KF bez problemu obsłuży rx 580 i zobacz czy problem też występuje.

to normalne musiałbyś mieć kartę i monitor z freesync lub g sync. A i jeszcze jedno czy gra jest orginalna , czy .... bo nieraz przy różnych ,,podróbkach" dziwne rzeczy też nieraz wychodzą. Poza tym ogólnie nfs oraz cs go jest niedopracowany i spadki fps się zdarzają oraz troszkę przeskoki zwieszki chwilowe spadki fps, choć nie tak drastyczne jak u Ciebie 2-4 fps a np z 40 do 20 fps. z kolei w cs go problem jest z cziterami. Pozdrawiam ?

Gry w jakie gram to nfs Heat, resident evil remake, cod warzone. Każda gra ma średnio 80-100fps w rozdzielczości FHD/1440p (Nie licząc cs go)

Zasilacz to Silentiumpc SupremoFM2 gold 750w

Dysk: adata sx8200 pro

Próbowałem bez oc i jest to samo. Tylko nie bardzo rozumiem że jest to "normalne" ponieważ mam monitor z G sync, ale cofając się w czasie, to na intel core 2 quad q6600 i gtx 550Ti nie miałem czegoś takiego że idąc przed siebie nagle mam taką ścinkę jakby textury bądź jakieś modele nagle musiały się wczytać

Następna kwestia, to na załączonym zdjęciu wyraźnie widać, że w trakcie gry taktowanie karty spada. Wydaje mi się, że przechodzi ona w tryb 2d

Swoją drogą rozłączyłem całkowicie pada od xboxa (połączony bluetooth) i problem w nfs trochę ustąpił, nie dzieje się to co 2-3 min, ale co 20np

Edytowane przez blackops73

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz czy sie karta i procesor nie przegrzewa, jesli jest ok to sprobuj wgrac wgrac najnowsze sterowniki do plyty i peryferiow w stylu wbudowana karta sieciowa, audio oraz karty graficznej. Jesli dalej nie pomga to mozesz od nowa system postawic i wtedy zadnego oprogramowania nie wgrywac oprocz sterownikow i gry - zobacz czy problem dalej wystepuje, jesli nie to winowajca jest cos co masz teraz zainstalowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...