Skocz do zawartości
Pretous

Problem z płytą główną - Śrubka obok socketu (4x beep)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam niemiły problem z moim komputerem:

Podczas wymontowania grafiki spadła mi śrubka i nigdzie jej znaleźć nie mogłem. Przejrzałem komputer jak się dało, nawet odwróciłem go do góry nogami i potrząsnąłem (chłodzenie wodne, więc nic nie powinno się stać) i nic nie wypadło, więc uznałem, że musiało po prostu gdzieś wypaść i nie zauważyłem.

Montuje nową grafikę, odpalam komputer i słyszę 4x beep ( basic memory 64K address check error),

Kombinuje - wyciągam kości RAM i montuje 1 kość do 1-4 slotu... potem to samo z drugą kością...bez zmiany.

Ostatecznie postanowiłem rozkręcić komputer .. zdejmuje chłodzenie i ... śrubka znajdowała się obok socketu (miejsce pokazane na screenie).

Czy ta śrubka mogła spowodować jakieś zwarce w tym miejscu, które spowodowałoby taki błąd ?

Dodam, że mimo tego beepu komputer się normalnie uruchamia, lecz pamięć pracuje jako 2133MHz.

Próba ustawienia profilu XMP na 3600 MHz powoduje kilkanaście resetów i przywrócenie ustawień domyślnych.

Płyta: Gigabyte B550 Aorus Elite

Pamięć: G.Skill Ripjaws V 2x16GB 3600MHz CL16

aaad.PNG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle odczytałem KOD błędu że strony gigabyte... Ta strona jest nieczytelna. Mój błąd to jednak: Real Time Clock malfunction. 

Czy ten błąd jest groźny? 

Czy jest podstawą do wymiany karty graficznej? ( na innej grafice nie ma problemu) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...