Skocz do zawartości
Bulizzor

co zamiast gtx460 192bit 768MB

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Padł mi gtx460 192bit 768MB. Co polecacie kupić w zastępstwie? Celuje w używane karty - cena max 200-250 pln.

Gram sporadycznie i raczej w starsze tytuły. Chciałbym zagrać w Wiedźmina 3 nawet na minimalnych ustawieniach. Na tym GTX460 udało mi się go odpalić, ale trochę klatkowało (pytanie czy to karta graficzna była wąskim gardłem czy inny podzespół?). Od razu napiszę, że nie będę kupował nowego kompa. Chcę tylko wymienić kartę graficzną.

Specyfikacja kompa:

Procek: Xeon e5450@3,6GHz

Płyta główna: MSI-NEOFR P35 (MS-7345)

RAM 4x2gb ddr2 800MHz

Dysk: SSD Goodram

Zasilacz Chieftec 560W

Edytowane przez Bulizzor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy mi to się w budzie zmieści ?

Kwestia druga. Czy przy pozostałych podzespołach nie jest to przerost formy na treścią? ? 

Nie będzie tak, że mnie procek, ram czy płyta główna (pci-e x16 w wersji 2.0) przyblokuje i nie wykorzystam potencjału karty? Może wystarczy coś słabszego, tańszego? ?

GTXa 460 na większej szynie i pamięci wyhaczyć się da za stówkę, ale jak mogę mieć coś wydajniejszego to dołożę te 100, w ostateczności 150 pln byle było warto.

Obudowa Sharkoon Rebel Eco 9 (powinno wleźć)

Zasilacz Chieftec (CFT-560A-12S) 560W - tu mam wątpliwość. U mnie wchodzą do karty dwie kości po 6pin. A w tej r9 widzę 6 i 8pin.

 

Edytowane przez Bulizzor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś wyczytałem że ta r9 280x jest mocno awaryjna i ze słabym pcu to nie zbyt trafny wybór.

Polecono tam:

https://www.olx.pl/oferta/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-960-gaming-2gb-gddr5-128-bit-CID99-IDHaBES.html#4b76694648

Ponoć radeon + słaby procek = klocek ?

Edytowane przez Bulizzor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem śledzić aukcje tego gtx 960 i wychodzi na to że muszę się liczyć z kwotą 300 pln.

W takim wypadku zaczynam się zastanawiać czy nie warto dołożyć stówkę i kupić gtx 970? Z tego co widzę to jest wyraźnie mocniejsza ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

?

Dzięki za wszystkie rady. Będę polował na tego GTX 960. Tamten za 220zł był tylko z odbiorem osobistym, a to daleko od mojego miejsca zamieszkania ?

A może gtx 1050? ?

Nie chce kupować sfatygowanej wysokimi temperaturami karty z 7 letnim przebiegiem.

Ten gtx 1050 premierę miał w 2016r. i widzę że jest 14nm.

 

Edytowane przez Bulizzor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet 10lat? Właśnie tego się obawiam ? mamy 2020 a gtx760 czy gtx770 są z 2013 czyli 3 lata maks. i do śmieci ?

Poza tym wszystkie karty są w 100% sprawne wg sprzedawców ?

GTX 960 miał premierę 1,5 roku później, GTX 1050 kolejne 1,5 roku później. Ich niższe temperatury zakładam wydłużają żywotność.

Będę celował w 960 2gb jak mówisz, że 1050 2gb dużo gorsza, aczkolwiek w testach jakie widziałem nie było dużej różnicy w grach na niekorzyść 1050.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wideo utwierdziło mnie w przekonaniu by kupić jednak gtx 1050, ew. gtx 960. Różnica w fps między nimi znikoma. Temparatury pracy dużo niższe od gtx 770. Zakładam, że dzięki temu oraz ich krótszej eksploatacji pożyją dłużej, a mi taka wydajność wystarcza ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...