Skocz do zawartości
bydlak

Nietypowy problem z trzeszczącym dźwiękiem

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dość nietypowy problem, ale może ktoś miał kiedyś podobne objawy i udało mu się namierzyć przyczynę. Przy normalnym używaniu komputera i graniu problem występuje niezwykle rzadko, gdyż użycie procesora prawie nigdy nie przekracza u mnie 25%-30%. Kiedy jednak to się stanie, a ja słucham akurat muzyki/oglądam YT, to zaczynają się trzaski. Efekt jest niezależny od urządzenia audio/DAC tj. występuje zarówno na karcie z płyty(ROG SupremeFX8-Channel High Definition Audio CODEC S1220), jak i wtedy gdy korzystam z interfejsu audio Audient EVO 4.

Nagrałem przykład tego efektu, który powstaje gdy obciążam 4 wątki w prime 95 testem blend. Użycie procesora jest wtedy w okolicach 40%. W 20-tej sekundzie nagrania zaczynają się trzaski.

https://1drv.ms/u/s!AuFO0jU6-7OchNQQMJGMtxfG26Ve8A?e=LpmFNA

Mój sprzęt:

Ryzen 5 3600

Asus ROG Crosshair Hero VI(X370)

RX Vega 56

Seasonic X-Series X-660 KM2 (SS-660KM) 80Plus Gold 660W

 

cpuz.png

cpuz2.png

Edytowane przez bydlak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja - wyłączyłem turbo/precision boost i problem zniknął. Przy taktowaniu 3600mhz i napięciu lekko powyżej 1.0V mogę mieć nawet 100% użycia procesora i trzaski się nie pojawiają. 

Edytowane przez bydlak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...