Skocz do zawartości
Kambol12

i7 4790 w 2020

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Potrzebuje zmodernizować trochę swój komputer pod csgo.

Wiadomo, że to gra głównie pod CPU. Aktualnie mam i5-4590 i totalnie nie wystarcza już do tej gierki.

Warto jeszcze ładować się np w i7-4790 żeby nie zmieniać podstawki? Czy raczej jest już to bez sensu? Mógłbym oczekiwać sporego wzrostu wydajności w csie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.youtube.com/watch?v=nK0WrjD0tws

a zamiast 4790 sobie kup xeona na tą podstawkę (50% ceny i7, brak igpu), a czy ma sens to sobie porównaj swój fps z tym z filmiku tego lub setki innych? ja z takiej zmiany zrezygnowałem a też kilka miechów się zbierałem za taki pomysł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.cpu-upgrade.com tutaj sobie sprawdź czy Twoja płyta odpali takiego Xeona.

Bliźniakiem i7 4790 jest Xeon E3 1280 V3. Tylko nie zapomnij najpierw sprawdzić w testach czy taka zmiana ma sens, czy masz chłodzenie odpowiednie, czy czeka Cię inwestycja też i tutaj. To nadal są tylko 4 rdzenie, tyle, że masz dodatkowo HT i wyższe taktowanie niż i5 4590.

 

EDIT: widzę, że pojawiły się na popularnym portalu aukcyjnym i7 4790 po 499zł, Xeony są niewiele tańsze, (jak szukałem to była kwestia 750zł za i7 i 360-400 za Xeona, teraz różnica to 50zł to może warto dołożyć i mieć ewentualnie igpu pod multimonitor jeżeli brakuje portów na GPU)

Edytowane przez Zeniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Crucial Ballistix Sport DDR3 2x4 1600MHz CL9 i wiesz są momenty, że daje radę, a jak dzieje się więcej/w niektórych miejscach zaczyna się dziać tragedia

 

Tylko, że mam boxowe chłodzenie do tej i5-4590 dałoby radę tej i7? Bo jak nie to totalnie nie ma co nawet myśleć o 4790.

 

A płyta xeona by odpaliła - GA-B85M-D3H-A

Edytowane przez Kambol12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra zdecydowałem, jednak kupię coś nowego, a to co mam to spróbuje posprzedawać. Tylko teraz też nie jest chyba najlepszy moment na to? Może warto trochę poczekać? Nie dość, że procki podrożały w ostatnim czasie to jeszcze są nowe na horyzoncie.

Chociaż i tak chyba te nowe zarówno od AMD jak i Intela to będą sporo droższe i mocniejsze od chociażby i5-10400f?

Wiadomo już czy wszystkie nowe procki od intela będą działać na wszystkich płytach na 1200?

Edytowane przez Kambol12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...