Skocz do zawartości
wojtiku

Obudowa do 47cm wysokości

Rekomendowane odpowiedzi

Cytat

TL;DR Szukam dobrej, niskiej obudowy do mocnej konfiguracji. Nie chcę kupić czegoś co mi ugotuje komputer, ale musi mi się zmieścić w 47cm wyoskości i nie mieć przycisków od góry (mam 47,5cm). Czy Be quiet pure base 600 będzie ok? Proszę, pomóżcie ?

Hej!

Jestem w trakcie składania zestawu komputerowego i mam problem z miejscem - mam do 47cm wysokości na obudowę (cała przestrzeń ma 47,5cm). Przy tej wysokości nie będzie mogła mieć też przycisków bezpośrednio od góry bo nie będę miał do nich dostępu.

Obudowa będzie pracować z:

  • Intel Core i9-10850k
  • MSI MAG Z490 TOMAHAWK
  • Dysk SAMSUNG MZ-V7S500BW 970 EVO PLUS 500GB M.2
  • Dysk WD 3,5'' 1TB

Zastanawiam się nad następującymi rzeczami, których jeszcze nie mam i jestem tu elastyczny - chcę po prostu mieć porządną maszynę, ale musi mi się zmieścić w tej obudowie:

  • Zasilacz - 750W/850W przynajmniej Gold Plus z gwarancją 10 lat i trybem pół pasywnym (jeszcze wybieram)
  • Chłodzenie procesora - Noctua nh-d15 lub Dark rock pro 4 (wolałbym ten drugi)
  • Ram - myślałem nad 64gb w 4 kościach G.Skill Ripjaws 16GB 3600Mhz CL16 (ciągle czytam aby się dowiedzieć czy te ramy zmieszczą mi się razem z tym chłodzeniem)
  • Karta graficzna - jeszcze nie mam i nie jest dla mnie super istotna - komputer będzie w 90% do obróbki zdjęć, trochę programowania, jeśli będzie grane to BARDZO RZADKO (dosłownie "raz w roku")

Przechodząc do meritum czyli wyboru obudowy. Niestety w tych wymiarach mam bardzo ograniczony wybór. Zależy mi jednak na tym aby wszystko się pomieściło i przede wszystkim dobrze się chłodziło. Wygląd jest dla mnie praktycznie nieistotny, bardziej zależy mi na redukcji hałasu. W szczególności nie potrzebuję RGB :). Jeśli przy tych wymiarach to będzie niemożliwe to jakoś zrobię więcej miejsca, ale będzie to dla mnie ogromny problem, którego wolałbym uniknąć.

Na ten moment myślę o obudowie Be quiet pure base 600. Czy będzie ona wystarczająca do tego zestawu jeśli chodzi o rozmiary, ale przede wszystkim przepływy powietrza? Ewentualnie proszę o inne, konkretne propozycje. Cena jest tu sprawą drugorzędną bo ewentualne przerabianie miejsca na komputer będzie dużo bardziej kosztowne niż jakakolwiek obudowa.

Myślałem ewentualnie też o obudowach odwróconych. Wtedy miejsce by nie było takim problemem.

Proszę - pomóżcie bo siedzę nad tym już dobrych kilka dni.

P.S. To mój pierwszy post, proszę o wyrozumiałość ❤️  

Edytowane przez wojtiku
Poprawki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...