Skocz do zawartości
xorion

Grafika 2 x DP (<1100 zł)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Szukam karty graficznej do zestawu:

-Xeon E5-2678 v3 (12C/24T)
-32GB RAM DDR4 2133 ECC
-1TB Samsung Evo Plus
-Zasilacz Dell 685W Gold

Karta ma działać z 2 monitorami 27" Dell U2715H QHD 2560 x 1440 (60 Hz) ze złączami DP lub MiniDP.

90% praca biurowa, wirtualki / 10% gry
Komputer chodzi 24h/7 więc jednym z kluczowych kryteriów jest kultura pracy.

Aktualnie jest w użyciu Quadro K600 - nieco słaba przy obecnej pracy, irytuje przy wygaszaniu ekranu( 1 monitor wygasza się od razu, drugi po 5 minutach)

Zakup na fakturę vat. Pod uwagę biorę sprzęt nowy i używany z gwarancją. 

Z dostępnych kart myślałem o kilku modelach:
-Quadro K2200 4GB - 350zł
-AMD FirePro W7100 8GB - 450zł
-GTX 1650 Super - 800zł
-GTX 1660 Super - 1050zł

Co sądzicie o powyższych kartach? Czy macie jakieś lepsze propozycje?
K2200 na pewno wystarczy do pracy, bo miałem już styczność z Quadro 4000 i wydajność była ok. Reszta powinna być tylko lepsza. Ciekawi mnie FirePro ale ilość różnych testów jest znikoma.

Ogólnie zamysł był taki, żeby kupić tanie quadro i tym sposobem rozwiązać problem z wygaszaniem oraz zapewnić optymalną wydajność w pracy. Jednak narodził się pomysł doinwestowania do okazjonalnego grania. Aktualnie moim faworytem jest 1650 super.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najcichsze rozwiązanie, przy zachowaniu najniższych temp., nawet pod pełnym ciągłym obciążeniem, to jakaś pasywna karta + przytwierdzony np. trytytkami wolno-obrotowy wentylator ( sam stosuję Palit GTX1650 KalmX + 120mm wentylator, bo mi zależało na ciszy ). Minusem tego rozwiązania jest to, że nic szybszego pasywnego od GTX1650 nie ma na rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KalmX z dodatkowym wentylatorem to ciekawa opcja, jednak u mnie jest dell precision 5810. Z tego co czytałem dell nie korzysta z PWM tylko autorskich złącz- adapter kosztuje około 10$. Wydaje mi się , że w moim przypadku lepsza będzie karta z trybem pół-pasywnym lub przy niskim obciążeniu działająca na 300-400rpm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie to gry ?

Bo może się okazać że GTX1650 Super czy 1660S to overkill ?

Zwykły 1650 ma wersje z 2xDP , z kart pro to np. Quadro P400 czy Radeon Pro WX2100 .

Można też kupić coś co ma 1xHDMI + 1xDP i przejściówkę HDMI na DP .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gry to W3, BF5, MS Flight Sim 2020, Cyberpunk- raczej produkcje AAA.

Overkill do tych gier to raczej nie jest.

Karty pro nie są konieczne- po prostu zastanawiałem się nad kartami używanymi i na fv są głównie karty z serii profesjonalnych. Po namyśle, raczej je i tak odpuszczę - zostanę przy kartach nowych lub z outletu z pełną gwarancją.

Opcja z przejściówkami wydaje się sensowna, jednak miałem kilkukrotnie styczność z różnego rodzaju przejściówkami i wolałbym ich uniknąć.

Po przeglądaniu różnych testów skłaniam się coraz bardziej do 1660/1660 super. Najbardziej przemawia do mnie 1660 Super- do 1440p 60Hz powinna dawać radę przy większości tytułów. 
Czy macie jakieś konkretne modele, które są warte polecenia? Czy może jakaś inna karta byłaby lepsza? Co sądzicie o dopłacie do rx 5600 lub rtx 2060?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...