Skocz do zawartości
falcoon84

Monitor 4K 32" do 4tyś

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jako że popsuł mi się mój Acer Business B6 i serwis postanowił mi zwrócić kasę to chciałem się poradzić co kupić.

Wymagania:

1) Przekątna: 29-32"

2) Matryca IPS

3) Rozdzielczość 4K

4) VESA

5) Kwota do 4tyś.

Podpięty będzie na razie do RTX2080 domyślenie RTX 3080

Monitora używam głównie do gier, filmów i przeglądania Internetu.

Moje typy to

1) Dell U3219Q - mój typ

2) Philips P-line 329P9H/00

3) Philips 329P9H

4) BenQ EW3280U

Za wszelkie rady z góry dzięki.

 

Edytowane przez falcoon84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, tapczan2 napisał:

Zobacz jeszcze ten BenQ PD3200U czarny 4K Moim zdaniem jest najlepszy w swojej klasie.

Czytałem że z jakością BenQ różnie bywa i serwis jest nie najlepszy. Biorę jeszcze pod uwagę LG 27GN950-B, co prawda to "tylko" 27'' ale resztą parametrów bije pozostałe 32''.

Edytowane przez falcoon84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.11.2020 o 11:45, tapczan2 napisał:

Zobacz jeszcze ten BenQ PD3200U czarny 4K Moim zdaniem jest najlepszy w swojej klasie.

Dla porównania kosztujący podobnie (aktualna cena z Xcom) LG 32UD99 ma 1,5x większy kontrast, ~1,4x większy gamut (z trybem sRGB, więc w razie potrzeby można go przyciąć sprzętowo) + sprzętową kalibrację (programowalny wewn LUT). Także ten BenQ nie ma nic do gadania, a już pomyłką jest pisać, jakoby był "najlepszy".

W dniu 4.11.2020 o 11:56, falcoon84 napisał:

Biorę jeszcze pod uwagę LG 27GN950-B, co prawda to "tylko" 27'' ale resztą parametrów bije pozostałe 32''.

To jest interesujący monitor. Ma wg. recenzji świetną równomierność. Jedynie kontrastem ~1000:1 nie bije wymienionego wyżej LG 32UD99 (zmierzone okolice 1500:1)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...