Skocz do zawartości
Sfrustrowany

Jak całkowicie zabronić grze/aplikacji jakiegokolwiek działania w tle na Xiaomi Redmi Note 9 Pro?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam trochę różnych aplikacji i gier zainstalowanych na telefonie. Lubię od czasu do czasu w wolnej chwili włączyć grę na chwilę i pograć te 10-15 minut. Problem jest jednak taki, że owa gra zżera mi malutkie kawałeczki baterii nawet wtedy gdy nie jest uruchomiona, a telefon leży w kieszeni, czy na stole ze zgaszonym ekranem.

Próbowałem pogrzebać w pozwoleniach jakie ma aplikacja, odebrałem wszystkie, ale nic nie pomaga. Odpalam grę, popykam chwilę, wyłączam ją wciskając w dolnym menu telefonu przycisk "kwadrat", co o ile się nie mylę pokazuje wszystkie uruchomione rzeczy i wywalam stamtąd, więc gra powinna się wyłączyć całkiem, a nie gdzieś tam sobie siedzieć jeszcze. Coś jest jednak nie tak, bo wchodząc w "Statystyki zużycia baterii" i przeglądając je w widoku "godzinnym" gra zużywa energię nie tylko w tej godzinie kiedy grałem, ale także każdej innej. Nie jest tego bardzo dużo, może by się uzbierało z 10-15% baterii w ciągu 24h, ale jednak jest to kompletnie niepotrzebne.

Jak sobie z tym poradzić? Odebrałem wszystkie uprawnienia, zabroniłem wysyłania powiadomień, czego jeszcze nie robię, co mi umyka? Wolałbym uniknąć najprostszego rozwiązania problemu, czyli usunięcia problematycznej aplikacji jeżeli to możliwe. Proszę pomóżcie.

 

Telefon Xiaomi Redmi Note 9 Pro

Wersja Miui Miui Global 11.0.6

Wersja Android 10 QKQ1.191215.002

Brak Roota, oficjalny system/nakładka

Edytowane przez Sfrustrowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...