Skocz do zawartości
Igorius

Upgrade PC, 2k-2.5k [maks.]

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

No to rozbierałem, pora na upgrade mojego PC. Aktualnie posiadam:

1) Ryzen R5 3600 + Arctic Frezer eSports Duo

2) MSI X570 A-Pro

3) Crucial 16GB (2x8GB) 3000MHz CL15 Ballistix Sport LT Gray

4) GoodRam CX400 256GB SATAIII + jakieś trzy starsze talerzowce

5) Corsair TX650W v.1

6) Gigabyte GeForce GTX670 2GB (3-wentylatorowa)

7) SilentiumPC ARMIS AR7TG RGB

8 ) LG Flatron W2361V 1080p

 

Chciałbym zaktualizować ten zestaw w kwocie 2k-2.5k zł [ale to już maksimum]. Przede wszystkim karta grafiki. Dalej dysk SSD M.2, TLC(?) kompatybilny z moją płytą (celuję w 1TB; chciałbym CX400 zostawić na system a na M.2. sklonować całą resztę tego, co mam - będzie to dobrze działało?). Na koniec podwojenie pamięci do 32GB. Czasami gram w Cities Skylines a do tejj gry 16GB jest po prostu niewystarczające; no i AC Valhalla powinno na 1080p działać rozsądnie w 90 klatkach, to pewnie zależeć będzie tu głównie od karty graficznej. 

Czy coś jeszcze to nie wiem, możecie dawać propozycje, niemniej budżet jest konkretny i zamyka się w przedstawionej kwocie.

Z góry dziękuję za pomoc.

PS. Proszę,aby wszystko było z jednego sklepu, najchętniej z x-kom, jeśli jednak coś będzie bardzo opłacalne gdzie indziej to... No i musi być nowe, to ważne.

Edytowane przez Igorius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Breaky83 napisał:

a jak byś musiał już

Nic nie muszę, na szczęście. ?
Gdybym, na ten moment, zrezygnował z zakupu dysku SSD to co byś mógł polecić? I czy nie lepiej od nVidii, czytałem o problemach z AMD, głównie ze sterownikami. Coś chłodniejszego i cichszego, oczywiście ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam "podobny" zestaw co @Igorius i sam czekam na odpowiednia chwile na wymiane karty i monitora.. i bedzie to napewno rtx3070 lub nowe radki poczekam jeszcze na testy bo nie spieszy mi sie az tak.. Monitor bede kupywal napewno WQHD 144Hz... przy wiekszej rozdzielczosci procesor ma mniejsze juz znaczenie niz karta jakby co, wiec bedzie pikalabello ? Pozdrawiam

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.11.2020 o 18:07, Igorius napisał:

Nic nie muszę, na szczęście. ?
Gdybym, na ten moment, zrezygnował z zakupu dysku SSD to co byś mógł polecić? I czy nie lepiej od nVidii, czytałem o problemach z AMD, głównie ze sterownikami. Coś chłodniejszego i cichszego, oczywiście ?

Pewnie zalezy ci na efekcie WoW wiec radzilbym ci podejsc do tematu inaczej, pozbadz sie tego malutkiego monitora, kup cos 1440p o rozmiarze najlepiej 32 cale, tylko normalne 16:9, ustaw go sobie tak zebtys siedzial mniej wiecej metr od niego, wypelni ci cale pole widzenia i efekt jest swietny i do tego rtx 3070, bedziesz mial opad szczeki po prostu jaki bedzie przeskok w jakosci grafiki i plynnosci dzialania.

Takie dokupowanie dysku czy troche ramu to polsrodki jak zostajesz na tym malutkim monitorku i przy duzo wolniejszej karcie graficznej i nie bedzie efektu wow ?

Edytowane przez tyr83
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, tyr83 napisał:

Pewnie zalezy ci na efekcie WoW wiec radzilbym ci podejsc do tematu inaczej, pozbadz sie tego malutkiego monitora, kup cos 1440p

Tutaj bedzie okej FHD ale 144Hz. Z r5 3600 nie ma co robic takiego kastrata ze nie da rady "Czegos". Polecasz 32" sam myslalem o takim jak nie o 34" ale nie 16:9.. ale po co?... 27" wystarczy absolutnie. Autor nie robi grafiki, nie pracuje na PC ze potrzebuje takiego kolosa. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Volhir napisał:

Tutaj bedzie okej FHD ale 144Hz. Z r5 3600 nie ma co robic takiego kastrata ze nie da rady "Czegos". Polecasz 32" sam myslalem o takim jak nie o 34" ale nie 16:9.. ale po co?... 27" wystarczy absolutnie. Autor nie robi grafiki, nie pracuje na PC ze potrzebuje takiego kolosa. 

Kolega ma monitor 1440p 27 cali, a ja 32 cale i za kazdym razem mowi, ze zaluje, ze nie wzial wiekszego jak jest u mnie ? Immersja jest swietna jak sie siedzi w odleglosci okolo metra od takiego monitora to akurat wypelnia cale pole widzenia, a ze ma wysoka rozdzielczosc to nie ma pikselozy.  Kwestia 16:9 czy ultraszeroki to pozostawiam do indywidualnej decyzji, ale jednak te ultraszerokie jakos furory nie robia i nie sa szczegolnie popularne, wiekszosci osob lepiej pasuje 16:9.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Volhir napisał:

@tyr83  Ja wiem o co Ci chodzi ? ale tu sie wypowiadalem na temat autora.. bo pewnie chce jak najtaniej i cena-jakosc.. i uwazam ze optymalnie pod R5 i np RTX 3070 to 24" FHD 144Hz -> 27" WQHD 144Hz... itd 

Osobiscie w 1080p to  w prawie 2021 roku w zyciu bym sie nie pchal, z tej pikselozy to zrezygnowalem w 2016 roku ? Teraz optymalne jest 1440p 144Hz lub moze nawet 4k, ale to raczej terytorium rtx 3080, a i tak troche trzeba bedzie sie pobawic suwakami detali, czesto bez zauwazalnej straty jakosci mozna w 4k ugrac 30% fps wiecej (np. slawne chmury  ultra vs oczko nizej w ac:oddysey)

Edytowane przez tyr83
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję, panowie ?

Po przeanalizowaniu sprawy z dwóch różnych sklepów zamówiłem Gigabyte G32QC oraz MSI RTX 3070 Ventus 2X. Oczywiście w sumie musiałem dołożyć do interesu ale mam nadzieję, że warto. Samych kart RTX trudno dostać w ogóle a jak już to w miarę w rozsądnej cenie prawie zupełnie niemożliwe... no, chyba że z mniej oczywistego, ale w miarę z dobrymi ocenami, źródła. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.11.2020 o 15:02, Igorius napisał:

Dziekuję, panowie ?

Po przeanalizowaniu sprawy z dwóch różnych sklepów zamówiłem Gigabyte G32QC oraz MSI RTX 3070 Ventus 2X. Oczywiście w sumie musiałem dołożyć do interesu ale mam nadzieję, że warto. Samych kart RTX trudno dostać w ogóle a jak już to w miarę w rozsądnej cenie prawie zupełnie niemożliwe... no, chyba że z mniej oczywistego, ale w miarę z dobrymi ocenami, źródła. ?

Gratulacje ? Dobre polaczenie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...