Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Do niedawna swojego Ryzena 5 1600 na płycie głównej MSI B350 Tomahawk podkręcałem przez Ryzen Master, co nie jest zbyt wygodne (program trzeba uruchamiać przy każdym starcie systemu, do tego wymaga podanie hasła admina, a działam na zwykłym koncie użytkownika). Ostatnio (po zmianie chłodzenia z boxowego na Ferę 3) w końcu dokonałem prawdziwego OC z poziomu BIOSu (3,9 GHz na 1,375 V, pewnie zbiłbym napięcie niżej, ale nie chciało już mi się dalej testować, komputer działa stabilnie, temperatury są dosyć niskie). Rzecz w tym, że płyta przy OC domyślnie wyłącza wirtualizację, a czasem mi się ona przydaje (Virualbox i te sprawy). Da się włączyć z powrotem, ale wtedy Windows wywala bluescreeny co chwilę. Pomogło przestawienie "hypervisorlaunchtype" z auto na off w CMD. Bluescreenów nie ma, ale zauważyłem, że procesor działa na bazowym zegarze (screen z HWINFO, co ciekawe napięcie to nadal 1,375V), a teraz nie mogę nawet włączyć Ryzen Master, bo wyskakuje taki błąd. Co radzicie?

Zrzut ekranu 2020-11-04 155421.png

Zrzut ekranu 2020-11-04 155600.png

Edytowane przez staszek2002

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...