Skocz do zawartości
Nililgard

Problem z RTX 3070

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was i zarazem proszę o pomoc. Wczoraj dostałem Inno3D iChill RTX 3070 X4, jednak jakoś mam mieszane uczucia. Po podłączeniu karty chciałem włączyć RDR2, ale gra nie wykryła karty, tzn mogłem pozmieniać opcje i normalnie grać, ale w opcjach nie widać nazwy karty. Fallout 4 również nie wykrył karty, ale gra normalnie działała. W CPU-Z, program pokazuje tylko nazwę GPU. Oraz Afterburner pokazuje dziwne taktowanie.

 Zainstalowałem od nowa sterowniki, dwa razy sprawdzałem czy piny nie są luźne. Czy to wszystko jest normalne, czy jednak coś jest nie tak.

2020-11-04_162732.png

2020-11-04_170106.png

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1). Karty RTX 3xxx. obsługuje poprawnie jedynie MSI Afterburner 4.6.3 beta 2. Do zassania tutaj

https://www.guru3d.com/files-details/msi-afterburner-beta-download.html

2). Jeżeli chcesz posprawdzać informacje o swojej karcie to włącz GPU-Z, a nie CPU - Z. Do pobrania tutaj

https://www.techpowerup.com/gpuz/

3). CPU-z wyświetla informacje poprawnie - brakuje ci tylko informacji o taktowaniach karty. U mnie to tak wygląda

fCZPyYy.jpg

Jeżeli chodzi o "MSI:A" to musisz zainstalować sobie wersję beta którą ci podlinkowałem, ale wygląda na to, że karta nie zbija ci zegarów z 3D na 2D. Sprawdź sobie opcje planu zasilania i opcje sterownika (jeżeli ci to przeszkadza)

wEkWU66.jpg

Tak jest u mnie w MSI:A

O1xhV2B.jpg

 

Co do identyfikacji karty w grach sprawdzę i dam ci znać.

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie RDR2 też nie wykrywa "nazwy karty", ale oprócz tego jest ok - gra śmiga i tyle

6HpozpR.jpg

Natomiast co do twoich problemów : może zwyczajnie usuń stare sterowniki do karty przy pomocy DDU

https://www.guru3d.com/files-details/display-driver-uninstaller-download.html

Tak pozaznaczaj sobie w programie co i jak

5L6a6Ok.jpg

I zainstaluj najnowsze sterowniki jeszcze raz. Problemy powinny zniknąć + zainstaluj sobie betę MSI:A i sprawdź opcje zasilania systemu i grafiki. Jakby co, to wal śmiało.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.11.2020 o 13:15, Nililgard napisał:

Dzięki za pomoc. Wymieniłem płytę główną, procesor oraz ram, zrobiłem format i wszystko już śmiga tak jak powinno ?

to co tam kupiłeś? swoją drogą pewnie format by wystarczył - ale z drugiej strony  raz a porządnie

W dniu 4.11.2020 o 20:29, Novice napisał:

zepsuta,odkupię za 2400

piękne

minusujący cię nie mają za grosz poczucia humoru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...