Skocz do zawartości
mambarszczyk

7000-7500 (Montaż filmów, programowanie, gierki)

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, planuję kupić komputer.

Budżet: 7 000-7500 (na samo pudło).

Przeznaczenie? Po równo:

1) Montaż filmów (tutoriali i vlogów na YouTube, żadne hollywoodzkie produkcje)

2) Programowanie (również nie jest to tworzenie programów kosmicznych)

3) Gierki (zależy mi na tym, żeby grało się przyjemnie i płynnie, ale nie mam potrzeby dopłacania paru klocków za 3 dodatkowe FPSy )

Komputer chciałem kupić w ciągu miesiąca, ale nie mam specjalnego parcia. Jeśli np. ceny w grudniu znacząco spadają to bez problemu poczekam.

W październiku widziałem ten zestaw, ale szybko podrożał. (Nie jestem pewien czym to jest spowodowane). Zastanawiam się również, czy na polskim rynku warto czekać na black friday?

Z góry dzięki za pomoc!

Edytowane przez mambarszczyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestawy z x-kom - nie wiadomo od kogo karta , płyta , jaka buda i zasilacz , nie wiadomo jaki SSD to tego dość mały bo tylko 240 GB ( w pierwszym zestawie ) .

Lepiej złożyć coś samemu niż kupić takiego kota w worku .

 

 

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W październiku widziałem ten zestaw, ale szybko podrożał. (Nie jestem pewien czym to jest spowodowane). Zastanawiam się również, czy na polskim rynku warto czekać na black friday?
 

Nie wiem czy kiedyś obserwowałeś ceny jakiegoś produktu w okresie jesień-zima. 

Zawsze ( a przynajmniej od kilku lat) im bliżej Bożego Narodzenia tym ceny rosną. Z "cudownymi" promocjami, których cena wynosi tyle co np. we wrześniu. - wcześniej systematycznie ceny rosną by móc z czego uciąć "na promocję". Taki przykład: monitor LG 27" 27GL850-B. Na dzień dzisiejszy kosztuje 2150zł w większości sklepów. Dwa tyg temu kosztował 2000zł. Do tego niektóre mają go z dopiskiem "ileś tam % obnizki" podając bazową cenę z dnia premiery -jeśli dobrze pamiętam ~2400-2500zł. Podobnie będzie w okolicy Świąt. A to zwyczajnie produkt się starzeje, wychodzą nowe od konkurencji itd.

Obserwuję to od kilku lat praktycznie ze wszystkimi podzespołami PC. Podobne okresy to kwiecień/maj (komunie) i sierpień/wrzesień ( szkoła, studia). Są oczywiście wyjątki, ale trafić na takie rodzynki trzeba mieć szczęście. 

Co do polskiego BlackFriday to właściwie jest żart a nie promocje :)

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dart9 dobrze mówi. Poczekaj do stycznia/lutego, teraz wszystko drożej, ponadto akurat jesteśmy po premierach nowych podzespołów, których dostępność jest ograniczona i ceny są zawyżone. Kurs dolara też robi swoje. Warto poczekać bo zaoszczędzisz sporo i zyskasz na wydajności. Nie ma co się pchać w starsze graty jak za rogiem są nowsze, zdecydowanie wydajniejsze, tylko trzeba poczekać aż się uspokoi na rynku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...