Jump to content
Sign in to follow this  
mambarszczyk

7000-7500 (Montaż filmów, programowanie, gierki)

Recommended Posts

Cześć, planuję kupić komputer.

Budżet: 7 000-7500 (na samo pudło).

Przeznaczenie? Po równo:

1) Montaż filmów (tutoriali i vlogów na YouTube, żadne hollywoodzkie produkcje)

2) Programowanie (również nie jest to tworzenie programów kosmicznych)

3) Gierki (zależy mi na tym, żeby grało się przyjemnie i płynnie, ale nie mam potrzeby dopłacania paru klocków za 3 dodatkowe FPSy )

Komputer chciałem kupić w ciągu miesiąca, ale nie mam specjalnego parcia. Jeśli np. ceny w grudniu znacząco spadają to bez problemu poczekam.

W październiku widziałem ten zestaw, ale szybko podrożał. (Nie jestem pewien czym to jest spowodowane). Zastanawiam się również, czy na polskim rynku warto czekać na black friday?

Z góry dzięki za pomoc!

Edited by mambarszczyk

Zestawy z x-kom - nie wiadomo od kogo karta , płyta , jaka buda i zasilacz , nie wiadomo jaki SSD to tego dość mały bo tylko 240 GB ( w pierwszym zestawie ) .

Lepiej złożyć coś samemu niż kupić takiego kota w worku .

• Upvote 4
  • Downvote 2

W październiku widziałem ten zestaw, ale szybko podrożał. (Nie jestem pewien czym to jest spowodowane). Zastanawiam się również, czy na polskim rynku warto czekać na black friday?

Nie wiem czy kiedyś obserwowałeś ceny jakiegoś produktu w okresie jesień-zima. 

Zawsze ( a przynajmniej od kilku lat) im bliżej Bożego Narodzenia tym ceny rosną. Z "cudownymi" promocjami, których cena wynosi tyle co np. we wrześniu. - wcześniej systematycznie ceny rosną by móc z czego uciąć "na promocję". Taki przykład: monitor LG 27" 27GL850-B. Na dzień dzisiejszy kosztuje 2150zł w większości sklepów. Dwa tyg temu kosztował 2000zł. Do tego niektóre mają go z dopiskiem "ileś tam % obnizki" podając bazową cenę z dnia premiery -jeśli dobrze pamiętam ~2400-2500zł. Podobnie będzie w okolicy Świąt. A to zwyczajnie produkt się starzeje, wychodzą nowe od konkurencji itd.

Obserwuję to od kilku lat praktycznie ze wszystkimi podzespołami PC. Podobne okresy to kwiecień/maj (komunie) i sierpień/wrzesień ( szkoła, studia). Są oczywiście wyjątki, ale trafić na takie rodzynki trzeba mieć szczęście. 

Co do polskiego BlackFriday to właściwie jest żart a nie promocje :)

• Upvote 2

@Dart9 dobrze mówi. Poczekaj do stycznia/lutego, teraz wszystko drożej, ponadto akurat jesteśmy po premierach nowych podzespołów, których dostępność jest ograniczona i ceny są zawyżone. Kurs dolara też robi swoje. Warto poczekać bo zaoszczędzisz sporo i zyskasz na wydajności. Nie ma co się pchać w starsze graty jak za rogiem są nowsze, zdecydowanie wydajniejsze, tylko trzeba poczekać aż się uspokoi na rynku. 

• Upvote 1