Skocz do zawartości
g1rek1

Dodatkowe pamięci RAM nie działają ze starymi

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Plyta ASUS X99 deluxe.

Obecne pamięci 2x8gb Kingston Hyperx 2800MHZ XMP 14-15-15-39-1.35 V 

A nowe które kupiłem to Crucial Ballistix 2x8gb 3200mhz xmp 16-18-18-36-1.35v

Nowe kości same wsadzone działają, ze starymi nie działają. 

Zgodnie z instrukcją (obrazek)

Nowe na B1 D1 działają. Uklad: Nowe B1 D1 + stare  A1 C1 nie działa. Tak samo układ nowe A1 C1 + stare B1 D1 też nie działa ;/.

Co robić ?

 

IMG_20201106_142704.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok więc jakiś mały sukces, bo:

 

Komputer widzi 32 gb ramu. Ale nie startuje dalej, bo jest overclocking problem. Ok Daję defaultowe ustawienia płyty głównej i dalej komp nie wchodzi w rozruch. (DRAM frequency ustawione jest na AUTO zgodnie z default.) Po zmianie tego parametru z AUTO na 2133 mhz komputer się uruchamia. I widzimy to tak jak na 1 obrazku: tj. 32gb 2133 mhz predkosc.

Chcialem podkrecic rdzenie na procesorze, i uzylem narzedzia od ASUS 5 way optimalization (zawsze to miałem) i ustawiło mi rdzenie z 3,5ghz na 4,5ghz, (niezmiennie od 5 lat), Ok udalo sie, procek podkrecony, komp sie uruchomil. Sprawdzam w programie czy widoczne sa ramy, są , ale na slocie 1i2 oraz 3i4, a powinny być na slocie 1i3 oraz  5i7 tak jak poprzednio. Wchodze w menadzer urzadzen, a tam widoczne tylko 16gb ramu z 2400mhz. (zalacznik nr.2) Wydaje mi się, że Komp przestał widzieć nowe ramy, bo ASUS 5way optimalization zrobil caly tuning kompa przez co w biosie został włączony z powrotem profil XMP.

Moje pytania:

Jak to jest bo nie rozumiem, po tym tuningu , zostal wlaczony znow XMP profil i widoczne tylko te stare kingstony. Profil sie wlaczyl na 2800 mhz, ale w ustawieniach tego tuningu jest ze predkosc ustawiona na 2400 mhz (tak jak widoczne na screenie), to xmp z profilem 2800 nie daje 2800 ? cos nie tak, bo jak zmieniam z 2400mhz na 2800 mhz to komp juz sie nie uruchamia.

Eh, jak zrobić zeby miec jaknajwyszy taktowanie na wszystkich 4 kosciach ?

Jestem juz zmeczony, nie jestem pewien czy to wszystko jest zrozumiale

 

PUREPC2.PNG

PUREPC.PNG

Edytowane przez g1rek1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja BIOSu ??

Piszesz że Kingstony masz CL 14 a na zrzutach widnieje XMP 2800 CL 15.

Spróbuj ustawić profil XMP na 2800 MHz i CL 15-15-15-39 i spróbuj też podnieść napięcie.

Edytowane przez pietach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

olej XMP i ręcznie wpisz ustawienia dla pamięci [na początek jakieś bardzo zachowawcze] bo chyba wychodzi że trzeba znaleźć takie taktowania które są wspólne dla obu firm

2666 19 19 19 43

może ruszą na 1.2V jak nie to podnieś napięcie

 

 

 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...