Skocz do zawartości
umcacz

Monitor 1440p 144Hz 27'' USB-C Daisy Chain ~2500zł

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam monitora który nie istnieje.

  • 2560x1440 144Hz (ewentualnie może być mniej ale min 75Hz)
  • potrafi przyjąć obraz 60Hz z USB-C i przesłać go dalej (opcja daisy chain) poprzez display port (albo hdmi o ile takie istnieją)
  • potrafi przyjąć również obraz z PC 1440p najlepiej 144Hz
  • co najmniej 2 USB do podpięcia peryferiów np klawiatura i myszka

Freesync nice to have. 2500zł max bo w tej kwocie już znajdę sobie dwa monitory które to ogarną czyli jakiś 60Hz z usb-c + jakiś 144Hz Freesync.

Nie znalazłem nic bo zwykle monitory z daisy-chain mają jedynie 60Hz bo z tego co wiem 2x1440p 60Hz to jest max co obsłuży kabel display port. Chciałbym jednak mieć możliwość odpalenia takiego monitora w trybie gamingowym solo :)

Poniżej profesjonalny schemat:

 

Spoiler

gUOcA3K.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Jeśli by zmodyfikować Twój pro schemat do postaci poniżej, to spełnisz wymagania bez problemu.

pro_schemat.jpg.32c3a4b517b55e20956b234cc37b6930.jpg

Jeśli lapek ma być podpięty w trybie 60 Hz, to nie ma żadnej potrzeby, żeby 1440p było w łańcuchu Daisy Chain pierwsze. Tak jak napisałeś, taki monitor (1440p, 144Hz, Daisy Chain) nie istnieje. Natomiast, jeśli zmienisz lekko koncepcję na

Laptop:

Podpięty do dowolnego monitora spełniającego wymagania - co tam chcesz (FHD lub wyżej, Daisy Chain, USB z power delivery itd.). Monitor 1440p@60Hz podpięty w łańcuch z monitorem 1 (monitor 1440p wejście DP).

PC:

Monitory podpięte bezpośrednio (2xHDMI lub 1xHDMI + 1xDP) - HDMI 2.0 -> 1440p@144Hz.

Sam monitor 1440p@144Hz np. taki: https://www.dell.com/pl-pl/shop/monitor-dla-graczy-dell-27-s2721dgf/apd/210-avwe/monitory-i-akcesoria#techspecs_section

W detalu ~2k PLN, może mniej.

Monitor #1 - dowolny spełniający powyższe wymagania, znajdziesz sobie bez problemu. Z mojej strony polecam coś z Delli UltraSharpów.

pzdr

Edytowane przez czapla_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale jest jeszcze jedno ale jeśli monitor z usb-c ma być po lewej. Jak zrobić aby klawiatura i myszka działały bez wachlowania kablami i bez brzydkich switchy :P (niestety myszka musi być po złączu Logitech Lightspeed więc musi mieć dedykowany odbiornik na USB, czyli dwa usb potrzebne klawa+myszka).

Jakby monitor z USB-c był po prawej nie byłoby (chyba) tego problemu - klawa+myszka działałaby na lapku i PC.

Już rozważałem tylko 1 monitor ale jak wygrzebałem Asusa XG32VC i zobaczyłem że on ma ładowanie tylko 25W to już zwątpiłem. Jedyny monitor Asusa z usb-c i to nie tani i taki kwas.

Zażenowany brakiem gamingowego monitora spełniającego kryteria wezmę chyba po prostu 3440x1440 AOC CU34G2X 144Hz. Nie wiem co to za badziewie, ale w takiej cenie taka kobyła brzmi dobrze.

Jak nie da się zrobić wygodnie jednym kablem, to chociaż będzie wygodnie jeden monitor.

Edytowane przez umcacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...