Skocz do zawartości
xabo

zestaw pc + monitor do gier do 3,5k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy przeze mnie wybór jest dobry? ew. coś zmienić? chłodzenie box od intela wystarczy czy dokupić? głównie potrzebny mi do gier starsze/nowsze tytuły.

jeszcze jedno karta sieciowa też jest ok? potrzebna mi wewnętrzna wifi gdyż mam router daleko od biurka z kabelkiem nie da rady ? 

https://www.x-kom.pl/lista/lpsb3hzr4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za pomoc, jednakże wymienione przez ciebie jest obecnie niedostępne pamieć ram+płyta główna co do obudowy zawsze wolę dopłacić 20+zł za SG1 TG. Co do grafiki również zmieniłem na gaming ponoć lepszy? mnie nie interesują gry za grosze. Choć kusząco, ale wolę mieć lepszą grafikę niż dostać gorszą z gratisem gry? Co do monitora Acer Nitro VG220QBMIIX czarny nie będzie lepszym niż te co podałeś? link https://www.x-kom.pl/lista/82xvzx3ed

Może warto rozważyć zmianę z i3 na i5 10040f czy i3 wystarczy pod to wszystko?

Niech więcej osób się wypowie na ten temat. Podratujcie mnie!:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie lubię się udzielać w takich tematach bo to jednak trochę branie na siebie odpowiedzialności za czyjeś zakupy. Tutaj jednak musiałem się zalogować bo na płytach głównych polecanych przez Breaky83 nie widzę złącza M.2 do dysku, który post wyżej nawet sam proponuje a to może kogoś wprowadzić w błąd.

Do założyciela tematu mam parę pytań doprecyzowujących, które mogą zachęcić innych użytkowników do pomocy:

Czy zestaw ma być wydatkiem jednorazowym na kilka lat czy np. za pół roku albo rok będziesz mógł go ulepszyć?
Czy te 3,5k zł to kwota ostateczna czy można coś podciągnąć?
Czy zamówienie ma być w jednym sklepie czy raczej szukasz najtańszej opcji?
Czy zamawiasz już teraz-zaraz czy raczej w bliżej nieokreślonym czasie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, rzepa84 napisał:

Witam, nie lubię się udzielać w takich tematach bo to jednak trochę branie na siebie odpowiedzialności za czyjeś zakupy. Tutaj jednak musiałem się zalogować bo na płytach głównych polecanych przez Breaky83 nie widzę złącza M.2 do dysku, który post wyżej nawet sam proponuje a to może kogoś wprowadzić w błąd.

Do założyciela tematu mam parę pytań doprecyzowujących, które mogą zachęcić innych użytkowników do pomocy:

Czy zestaw ma być wydatkiem jednorazowym na kilka lat czy np. za pół roku albo rok będziesz mógł go ulepszyć?
Czy te 3,5k zł to kwota ostateczna czy można coś podciągnąć?
Czy zamówienie ma być w jednym sklepie czy raczej szukasz najtańszej opcji?
Czy zamawiasz już teraz-zaraz czy raczej w bliżej nieokreślonym czasie?

1. Jednorazowym. Nie zamierzam w przyszłości ulepszać.

2. Max 4k

3. x-kom, chyba, że gdzieś polecisz i taniej niż x-kom. Obawiam się tylko morale, bo słyszałem, że wysyłają sprzęt używany jako nowy.

4. Potrzebuję na już. Chyba, że warto czekać do przyszłego roku i coś się zmieni? cena? 

Edytowane przez xabo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Breaky83 napisał:

rzepa masz rację dałem zła płytę ? już poprawione.

może być po prostu koszta wzrosną. Ta płyta po prostu to takie praktycznie h410 z gołą sekcją zasilania oraz 2 bankami na pamięć bez rewelacji.

jak możesz to poczekaj np do lutego przyszłego roku teraz to nie najlepszy czas na zakupy , albo poczekaj na jakieś promocje. ?

Czyli co będzie w lutym? potanieje? w planach jakieś nowe karty? zdradź więcej szczegółów:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Breaky83 napisał:

xabo

po prostu rynek bardziej się ustabilizuje będziemy po premierach kart, procesorów , teraz będą podzespoły drożeć wiadomo ,,święta" , a myślę, że do lutego wszystko się ustabilizuje, kto wie może ceny procesorów typu ryzen 5 3600 wrócą do normalnego poziomu ok 700 zł, może ceny starych GPU zejdą w dół , ale wiesz to tylko spekulacje bo nikt tu nie jest wróżem Maciejem. Teraz widać wzrost cen GPU CPU (z wyjątkiem promocji) i dlatego teraz to nie jest najlepszy okres na zakupy (chyba , że pojawią się jakieś promocje). Natomiast najczęściej albo luty po światach albo wakacje (ale do sierpnia, bo okres przed rozpoczęciem roku szkolnego tez najczęściej widać wzrosty cen) to najlepszy czas na zakup komputera. Pozdrawiam

Dziękuje serdecznie za odpowiedź. Wstrzymam się. Poczekam do lutego przyszłego roku. Pozdrawiam serdecznie:))

Temat można zamknąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, co prawda autor wstrzymał się z zakupem, ale skoro udzieliłem się w temacie, to pozostawię ślad, może ktoś skorzysta.
Kiedy kupuję sprzęt zajmuje mi to kilka dni - muszę sprawdzić testy, wydajność, opnie i zapolować na promocje - bo lubię dobrze wydać pieniądze na hobby ?

Patrząc na koszyk autora tematu:
Płyta główna: MSI B460M-A PRO - sam bym wybrał jako budżetową płytę (ciężko znaleźć jakieś testy płyt h410 i b460 więc opieram się na testach poprzedniej generacji);
Procesor: Intel Core i3-10100F - ok;
Pamięć: G.SKILL 16GB (2x8GB) 3000MHz CL16 Aegis  - ta albo coś w podobnej cenie;
Dysk: Kingston 1TB M.2 PCIe NVMe A2000 - albo coś innego przynajmniej 1TB na TLC;
Karta graficzna: 1660 super przynajmniej z 2 wentylatorami (poza Asusem TUF) albo 2060 - w zależności od ceny (w promocji karty z segmentu wyżej często kosztują tyle co te z niższego);
Zasilacz: Brałbym 80+ gold gdyby budżet się spiął

Dodatkowo zaprzyjaźnić się ze stronami z promocjami i wyszukiwać np. grafikę w dobrej cenie bo to najdroższy element zestawu a czarny piątek blisko ?

Edytowane przez rzepa84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.11.2020 o 23:47, xabo napisał:

Dziękuje serdecznie za odpowiedź. Wstrzymam się. Poczekam do lutego przyszłego roku. Pozdrawiam serdecznie:))

no to możesz tak czekać do marca - intel rzuci nowe procki - zobaczymy co na to amd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli do 4k https://www.x-kom.pl/lista/uqv7svag9 resztę zostaje na monitor.

  • G.SKILL 16GB (2x8GB) 3000MHz CL16 Aegis
  • SilentiumPC Signum SG1 TG
  • Kingston 500GB M.2 PCIe NVMe A2000
  • ASUS GeForce GTX 1660 SUPER TUF Advanced X3 6GB GDDR6
  • SilentiumPC Vero L3 600W 80 Plus Bronze
  • SilentiumPC Spartan 4 Max 120mm
  • ASRock B460 Phantom Gaming 4
  • Intel Core i5-10400F

No chyba że wymiana na Intel Core i3-10100F i grafikę RTX2060.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...