Skocz do zawartości
michal_fm

Wymiana karty graficznej

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,
Chciałbym wymienić kartę graficzną z obecnej R9 280x na coś nowszego co będzie akurat do tego procesora, tylko to i nic więcej, reszta rzeczy zostaje.
i7-4790K +Thermalright HR-02 Macho + ASUS Z97-A + G.Skill RipjawsX DDR3 4x4GB 2133MHz + XFX Black Edition XTR 650W
Dziękuję za pomoc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzywalem i7-4770k z 1080 ti zanim mi plyta nie padla  i efekty byly bardzo zadowalajace w 1440p zazwyczaj ultra lub mix ultra/high, praktycznie wszystkie gry trzymaly minimalny fps 60 moze poza paroma mega procesorowymi miejscami jak miasto rattay w kingdome come.

Edytowane przez tyr83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OC ostatni raz robiłem chyba 8 lat temu, XENON na P35. 4790K i Z97A mają super potencjał OC ale po prostu nie pamiętam jak to się robiło i do czego się zabrać.
Tak zrobimy, 1650S albo 1660S/Ti .
Dziękuję za pomoc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP

Ostatecznie karta nie została kupiona. Ceny...bez sensu...ale nadszedł już moment wymiany platformy ale to dopiero grudzień/styczeń.
Teraz trzeba kupić kartę jeszcze do tego zestawu który mam obecnie (na kilkanaście tygodni) ale taką która wyląduje w docelowym sprzęcie, teraz pytanie, jaką wybrać??
- GTX 3060 12 GB
- GTX 3060 Ti 8GB
- GTX 3070 8 GB
To jest w zasięgu budżetu docelowego, tylko czy PSU pociągnie czy od razu brać z nowym do nowego zestawu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, topdog napisał:

Sam musisz zdecydować ile chcesz wyłożyć na kartę. Wszystkie mają sens w swoich przedziałach cenowych.

Zasilacz 650w spokojnie wystarczy.

Cena jest trzeciorzędna. Mam na myśli równowagę między wydajnością a ceną, co pominąć a do czego warto dopłacić bo zwyczajnie ma to sens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pawelx1551 napisał:

Napisz jaki monitor/tv będzie tą kartę obsługiwał, no i jakie masz wymagania odnośnie ilość fps(takie minimalne)- aha ten benq rozumiem, że zostaje. To jest full hd/60hz ?

Monitor już jest, Huawei MateView GT 34". Wymagań odnośnie FPS to za specjalnie nie mam...po prostu pora wymienić sprzęt 😉

2 godziny temu, topdog napisał:

Tak jak napisałem wszystkie mają sens cenowo (msrp) w zależności jaką chcesz mieć wydajność.

To może się zmienić przy sklepowych cenach i dostępności.

 

Tutaj masz link do porównania między ceną a wydajnością

 

  Pokaż ukrytą zawartość

 

 

OK, no chodzi mi właśnie o to, kup bo warto / nie przepłacaj nie warto.

Edytowane przez michal_fm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...