Skocz do zawartości
Witkos481

Jaki procesor amd ?

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję jakiegoś procka do tych "gratów" poniżej. Proponowano mi ryzen 9 3900x, lecz nie jestem pewny co do niego, nie wiem czy ma sens z tą grafiką hah

Cena procka tak do 2000 zł.

rtx 3070 eagle OC, ddr4 3733 2x16, MSI X470 GAMING PLUS MAX, ssd sata 1tb,  ssd 512 gb m.2, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz kup cos tanszego i za pare tygodni wrzuc ryzena 5900 np ? Kupno 3900x teraz ma maly sens skoro wlasnie miala premiere nowa generacja, ktora przy doplacie 200zl jest 20-50% wydajniejsza.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co mu 5900x? żeby wykorzystywać połowę potencjału?

Zależnie od tego co tam porabiasz na tym kompie 5600x lub 5800x jak tylko grasz i to nie wyżej niż 1080p to spokojnie 5600x da sobie radę ze wszystkim. Jak masz trochę większy budżet to 5800x żeby zostawić sobie jakiś zapas mocy na przyszłoroczne premiery ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Avio napisał:

Po co mu 5900x? żeby wykorzystywać połowę potencjału?

Zależnie od tego co tam porabiasz na tym kompie 5600x lub 5800x jak tylko grasz i to nie wyżej niż 1080p to spokojnie 5600x da sobie radę ze wszystkim. Jak masz trochę większy budżet to 5800x żeby zostawić sobie jakiś zapas mocy na przyszłoroczne premiery ?

Skoro Witkos481 ma budzet 2k i mysli o 3900x to doszedlem do wniosku, ze wie czego potrzebuje ?

Jesli komp ma sluzyc tylko do grania to najlepszy stosunek ceny do wydajnosci ma ryzen 3600 lub i5-10400f na ta chwile, w kazdej grze bedzie dobry fps.

Ryzen 5600x jest szybszy, ale tez nieproporcjonalnie drozszy, 5800x to akurat ciezko polecic, bo ma najgorszy stusunek ceny do ilosci rdzeni w calej ofercie ryzenow wiec jak juz to 5600x lub 5900x, ale zgodze sie, ze kupujac 5900x to raczej trzeba miec jakies zawodowe zastosowania do niego, inaczej jest to totalny overkill i kasa w bloto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra wszystko fajnie cacy... fajnie polecacie.. Ale czy... X470 ma mozliwosc wsadzenia Zen3 ? bo chyba nie bardzo ? a biosy B450/X470 maja byc po nowym roku...

@witkos481 przeznaczenie PC?

Edytowane przez Volhir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Volhir napisał:

Dobra wszystko fajnie cacy... fajnie polecacie.. Ale czy... X470 ma mozliwosc wsadzenia Zen3 ? bo chyba nie bardzo ? a biosy B450/X470 maja byc po nowym roku...

@witkos481 przeznaczenie PC?

x470 bedzie obslugiwac nowe ryzen po update biosu, trzeba u producenta sprawdzac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jak ma wrzucic za pare tygodni chlopie Zen3 jak dopiero po nowym roku beda aktualizacje.... widze nie zrozumiales odrazu mego na poczatku komentarza.

Edytowane przez Volhir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Volhir napisał:

ale jak ma wrzucic za pare tygodni chlopie Zen3 jak dopiero po nowym roku beda aktualizacje.... widze nie zrozumiales odrazu mego na poczatku komentarza.

Biosy maja byc w styczniu wiec za pare tygodni od teraz? ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybacz @tyr83 ale dla mnie okreslenie "za pare tygodni" brzmi jakby to mialo byc listopad/grudzien, to jest niestety wprowadzenie ludzi w blad ,a tym bardziej ze nie wiadomo na 100% czy to bedzie w styczniu. AMD wypowiadalo sie na ten temat ze po nowym roku wiec w dobrym wypadku styczen/luty.. wiec lepiej czlowiekowi doradzic cos co jest pewne.. a jak chcesz podyskutowac na dane tematy to zapraszam na prv.

Edytowane przez Volhir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Witkos481 napisał:

Potrzebuję jakiegoś procka do tych "gratów" poniżej. Proponowano mi ryzen 9 3900x, lecz nie jestem pewny co do niego, nie wiem czy ma sens z tą grafiką hah

Cena procka tak do 2000 zł.

rtx 3070 eagle OC, ddr4 3733 2x16, MSI X470 GAMING PLUS MAX, ssd sata 1tb,  ssd 512 gb m.2, 

Nie wiem co robisz na PC ale przypuszczam ze jesli potrzebujesz procesora tak mocnego to "cos" jest na rzeczy... widac po specyfikacji.. Jesli potrzebujesz na JUZ! to kup do pracy, ale jesli cel twego PC jest inny.. to kup procesor do "przesiedzenia" wejdzie nowy update pod chipsety 4serii i wtedy bedziesz mial procesor adekwatny do cena-jakosc-moc ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...