Skocz do zawartości
lucasrsi

"Zawieszki" internetu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam 1600AF z B450M Pro-vhf max. Do komputera mam podłączony internet światłowodowy po kablu RJ45. Problem jest taki, że to łącze w użytkowaniu się wydaje bardzo niestabilne. Potrafi zatrzymywać transfer co kilkadziesiąt sekund, dostęp do stron bywa też opóźniany o sekundę - dwie (czasami tak długo, że strona pokazuje "brak internetu"). 

Wymieniłem switch, który stoi po drodze - nie pomogło. Jak podłączę kartę wifi i udostępnię internet z telefonu - działa bez zarzutu (wszystkie strony się szybko ładują, bez opóźnień).

Ten sam kabel sieciowy podpięty do innego komputera nie daje takich objawów. 

Czy to oznacza uszkodzoną kartę sieciową na płycie? Dodam, że te problemy nie są cały czas - jednego dnia jest super, później gorzej a czasami prawie się nie da nic zrobić, bo przeładowanie strony trwa sekundami.

Czy ktoś się spotkał z taką sytuacją? 

Pozdrawiam

ŁK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz w Panel Sterowania ->  Programy czy nie masz zainstalowanego programu cFosSpeed, ja miałem podobnie na mojej płycie (MSI MEG Z390 ACE) i pomogło odinstalowanie (cFosSpeed instaluje się chyba domyślnie ze sterownikami karty sieciowej) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam takiego programu, ale jeszcze przeinstalowałem sterowniki do karty sieciowej na najnowsze i sprawdzę teraz.

EDIT:

Poprzednia sesja na kompie - wszystko śmigało świetnie. Komp został uśpiony i teraz jak go uruchomiłem ponownie to tnie strasznie. Testowo wrzucam stream tvp online, poniżej widać jak przycina (strony też tną) i drugi wykres natychmiast po wyłączeniu karty i włączeniu wifi z kom.

Ktoś ma jakiś pomysł?

 

 

EDIT2: Problemem było IP i DNS wpisane z łapki. Na auto działa.

 

 

ETH.jpg.9dcd4eeadf4959ea2260e4bccd8d3d73.jpg

wifi.jpg

Edytowane przez lucasrsi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...