Skocz do zawartości
ClareS

Trafiona zasiłka?? Help Me

Rekomendowane odpowiedzi

Mam uciążliwy problem, przy sprzęcie takim jak w podpisie - grając w gry np. Jedi Kinght 2 , Star Trek - Elite Force 2 , ISS 3 komp mi się wiesza :( Pogram z 2 min i kaplica, wszystko staje w miejscu nic nie reaguje.

 

Może to być wina napięć?

 

Vcore1 - 1.79V

Vcore2 - 2,50V

+3.3V - 3.18V

+5V - 4.84V

+12V - 12.80V

 

-12V : -0.10V

-5V : -5.76V

Vbat : 3.28V

 

Kompletnie niewiem co jest grane. Zasiłke mam 300V No Name. Może jest jakaś trafiona, bo od pewnego czasu dochodzą z niej nieprzyjemne dżwięki :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dochodzą dziwne trzaski, nieprzyjemnie dźwięki to może cooler w zasiłce nawalił i się zasilacz grzeje. Sprawdź jak wentylator chodzi, czy wogóle chodzi. Mi jak do tej pory zasilacz wykończył 2 wentylatory a i 3 niedługo pociągnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dochodzą dziwne trzaski, nieprzyjemnie dźwięki to może cooler w zasiłce nawalił i się zasilacz grzeje. Sprawdź jak wentylator chodzi, czy wogóle chodzi. Mi jak do tej pory zasilacz wykończył 2 wentylatory a i 3 niedługo pociągnie.

Cooler chodzi, choć czasem sie przycina. A te dziwne zwisy od czego mogą byc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana coolera powina pomóc. Jeśli zasilacz wcześniej chodził poprawnie to wszelkie zwiechy były prawdopodobnie spowodowane przegrzewaniem się zaiłki.

Przedtem wszystko było dobrze, ale od pewnego czasu cooler w zasiłce choidzi tak wolno, że dmuchne w niego to się dopiero rozkręca :lol: Na dodatek tak hałasuje że nie idzie wyrobić. Za jakiś wymienie go, bo narazie czasu nie mam, mam dwa i musze jakiegoś z nich wybrać.

 

Dam znać , czy po wymianie się cos zmieniło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jedno, być może że wina nie stowi w 100% po stronie coolera od zasilacza. Standardowo komp stoi w takiej szawce i z zadnej strony nie dochodzi powietrzy, tylko z przodu. Więc nie ma kroążenia między nagrzanym powietrzem z zasilacza, a chłodniejszym pokojowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to trzeba zrobić dziure z tyłu szafki (usunąć tylną ściane) aby gorące powietrze miało gdzie uchodzić, bo tak to tłoczy się z tyłu obudowy (mam nadzieje że cooler w zasilaczu powietrze wytłacza a nie wtłacza) i wszystko tam podgrzewa. Albo najlepiej postawić obudowe poza szafka, gdzieś na biurku, podłodze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to trzeba zrobić dziure z tyłu szafki (usunąć tylną ściane) aby gorące powietrze miało gdzie uchodzić, bo tak to tłoczy się z tyłu obudowy (mam nadzieje że cooler w zasilaczu powietrze wytłacza a nie wtłacza) i wszystko tam podgrzewa. Albo najlepiej postawić obudowe poza szafka, gdzieś na biurku, podłodze.

No własnie postawiłem obudowe na środku pokoju, zdjołem boczne zasłonki i dalej to samo. A cooler powietrze chyba wytłacza :) bo wieje z tamtąd ciepłym.

 

Wogle jedna z temp. jest wysoka, ale tu nie mowa o zasiłce :

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te 59C to pewnie temperarura procka. Trochę chyba jednak za dużo, no ale przecież upały mamy to i temperatura na procu szaleje. Popraw chłodzenie proca, wymień cooler, ewentualnie wyczyść stary, maźnij proca pastom termoprzewodzącą (tylko mało), wypoleruj spód radiotora, a powinno to obniżyć choć troche temperature.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te 59C to pewnie temperarura procka. Trochę chyba jednak za dużo, no ale przecież upały mamy to i temperatura na procu szaleje. Popraw chłodzenie proca, wymień cooler, ewentualnie wyczyść stary, maźnij proca pastom termoprzewodzącą (tylko mało), wypoleruj spód radiotora, a powinno to obniżyć choć troche temperature.

Wczoraj wyczyściłem i teraz przy 10% CPU Usage mam ok. 55C. Zastanawiam się nad wymianą coolera ale na jaki? Aero +7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu doradzacie takie drogie żeczy jak areo 

spokojnie możebyć falkonrock albo xdrema

a coler jakiś firmowy 300W styknie odrazu chiftek polecacie

Ja nie doradzam, ja poprostu pytam się jaki cooler był by dobry. Zastanawiam się nad Aero 7+ i Volcano 7+ . A zasilacz chcem kupić 420W chifteka :D Tak żeby już nie zmieniać w przyszłości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to w takim razie jeśli kupisz zasiłke (Chiftec 420W) i cooler (Volcano 7+) to raczej nie będziesz musiał je szybko zmieniać. Ale kto wie co przyszłość przyniesie :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to w takim razie jeśli kupisz zasiłke (Chiftec 420W) i cooler (Volcano 7+) to raczej nie będziesz musiał je szybko zmieniać. Ale kto wie co przyszłość przyniesie  :lol:

Własnie jakoś w sierpniu z siriusa chcem zamówić Radeona 8500LE, 420W Chifteca i Volcano 7+ = jakies 750 zl plus wysyłka. I na jakiś czas spkuj bo kas e bedzie trzeba zbierac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam uciążliwy problem, przy sprzęcie takim jak w podpisie - grając w gry np.  Jedi Kinght 2 , Star Trek - Elite Force 2 , ISS 3 komp mi się wiesza  :(  Pogram z 2 min i kaplica, wszystko staje w miejscu nic nie reaguje.  

 

Może to być wina napięć?  

 

Vcore1 - 1.79V

Vcore2 - 2,50V

+3.3V - 3.18V  

+5V - 4.84V

+12V - 12.80V

 

-12V : -0.10V

-5V : -5.76V

Vbat : 3.28V

 

Kompletnie niewiem co jest grane. Zasiłke mam 300V No Name. Może jest jakaś trafiona, bo od pewnego czasu dochodzą z niej nieprzyjemne dżwięki  :oops:

a te napięcia to w idle czy w prime 95

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam uciążliwy problem, przy sprzęcie takim jak w podpisie - grając w gry np.  Jedi Kinght 2 , Star Trek - Elite Force 2 , ISS 3 komp mi się wiesza  :(  Pogram z 2 min i kaplica, wszystko staje w miejscu nic nie reaguje.  

 

Może to być wina napięć?  

 

Vcore1 - 1.79V

Vcore2 - 2,50V

+3.3V - 3.18V  

+5V - 4.84V

+12V - 12.80V

 

-12V : -0.10V

-5V : -5.76V

Vbat : 3.28V

 

Kompletnie niewiem co jest grane. Zasiłke mam 300V No Name. Może jest jakaś trafiona, bo od pewnego czasu dochodzą z niej nieprzyjemne dżwięki  :oops:

a te napięcia to w idle czy w prime 95

Nie zabardzo wiem o co chodzi :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

idle to jak komp stoi i nic nie robi :) a prime (taki progz) to jak go "wygrzewasz" - proc 100% itd.. ;>

Dzięki za wytłumaczenie, teraz już kumam :D

 

Te napięcia są w idle :)

ja w idle to cienkie jak nie wiem co ja mam podczas prime

 

 

1,75- 1,74

2,5 - 2,46

+5v - 4.97

3,3 - 3,28

12v- 12,74

 

więc zasiłka słaba twoja jest jak nic ja mam codeshita i trochę lepszy sprzęt(po podkręceniu) więc sam wywnioskuj...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sie komp wieszal w ten sposob jak mialem taka opcje w biosie (Anti Burn Shield) wylaczanie kompa przy 85C temperatury procka o_O. Sprawdzalem tempetarute okazalo sie ze przy zwisach jest ~ 40 stopni. Wiec wylaczalem ta opcje w biosie i wszystko dziala 8) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sie komp wieszal w  ten sposob jak mialem taka opcje w biosie (Anti Burn Shield) wylaczanie kompa przy 85C temperatury procka o_O. Sprawdzalem tempetarute okazalo sie ze przy zwisach jest ~ 40 stopni. Wiec wylaczalem ta opcje w biosie i wszystko dziala  8) .

Zaraz poszukamw w biosie, może i ja takie coś mam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OT:

ztobiłem już drugi raz zwarcie przed chilą bo na sztywno wyjąłem z molexa kabelek do takiego cacka i reset i komp chodzi ale miałem schizę 8O

mam szczęście :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ostatnio schize miałem jak zdejmowałem radiator z procesora, czyściłem i jak zakładałem to ręka mi zadrzała i zarysowałem proca. Założyłem odpalam kompa, chodzi 3 sekundy i wyłączył się. Odrazu poczułem zapach spalenizny. Zdjełem zadiator, i włożyłem ponownie i działa :D Szczęście

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...