Skocz do zawartości
Mischa_PL

Zasilacz do RTX 3070

Rekomendowane odpowiedzi

Referencyjny RTX3070 testowany w parze z R7 3700XT@4,6 Ghz i zasilany przez BQ Dark Power 11 1000W ( sprawność 94 % ) bierze prosto z gniazdka jakieś 363 W , po odliczeniu strat na PSU wychodzi ~340 W

Twój Corsair ma 550W , zostaje lekko ponad 200W zapasu , nawet uwzględniając że twój R9 będzie miał większy pobór mocy niż R7 .

Powinien dać radę .

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, lws napisał:

550W spokojnie wystarczy z 3070 i jeszcze możesz spokojnie podkręcić ram,cpu,gpu i zostanie jeszcze zapas.

Nawet przy 3070 w wersji suprim x, która stockowo pobiera te 280W, a po OC około 300W nie powinno być problemu na zasilaczu 550W Plus Gold? Dodam, że mój procek to Ryzen 5 2600 z OC na 4,1GHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie problemu.

3070 lub 2080Ti/1080Ti  z tymi kartami kończysz na zasilaczu o mocy 550W. Dla 3080 już będziesz potrzebował 650W a dla 3090 750W bo musi zostać jakiś zapas mocy.Takie zasilacze spokojnie sobie poradzą z powyższymi kartami z OC na czele.

Tracisz natomiast na wysokiej efektywności - stopień skuteczności zasilacza która ma wpływ na spadek rocznych kosztów energii elektrycznej.Wysoka efektywność oznacza,iż zasilacz przetwarza wchodzący prąd zmienny w prąd stały jedynie z niewielkimi stratami.Powstaje mniej ciepła utraconego,co z kolei wpływa pozytywnie na proces chłodzenia zasilacza.Jeżeli ci na tym zależy to szacujesz szczytowe zużycie energii dla całego komputera.Podwajasz tę liczbę ponieważ zasilacz jest najbardziej wydajny przy połowie wartości obciążenia.Przykład: jeżeli średnie zużycie jest 300W to bierzesz zasilacz o mocy ok 600W będzie to miało też wpływ na chłodzenie pasywne które nie koniecznie będzie uruchamiane często,o ile takie będziesz miał w zasilaczu.

-kupisz zasilacz tj w naszym przypadku mniejszej mocy,będzie ok.

-kupisz mocniejszy,zyskasz na jego efektywności i też będzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, lws napisał:

Nie będzie problemu.

3070 lub 2080Ti/1080Ti  z tymi kartami kończysz na zasilaczu o mocy 550W. Dla 3080 już będziesz potrzebował 650W a dla 3090 750W bo musi zostać jakiś zapas mocy.Takie zasilacze spokojnie sobie poradzą z powyższymi kartami z OC na czele.

Tracisz natomiast na wysokiej efektywności - stopień skuteczności zasilacza która ma wpływ na spadek rocznych kosztów energii elektrycznej.Wysoka efektywność oznacza,iż zasilacz przetwarza wchodzący prąd zmienny w prąd stały jedynie z niewielkimi stratami.Powstaje mniej ciepła utraconego,co z kolei wpływa pozytywnie na proces chłodzenia zasilacza.Jeżeli ci na tym zależy to szacujesz szczytowe zużycie energii dla całego komputera.Podwajasz tę liczbę ponieważ zasilacz jest najbardziej wydajny przy połowie wartości obciążenia.Przykład: jeżeli średnie zużycie jest 300W to bierzesz zasilacz o mocy ok 600W będzie to miało też wpływ na chłodzenie pasywne które nie koniecznie będzie uruchamiane często,o ile takie będziesz miał w zasilaczu.

-kupisz zasilacz tj w naszym przypadku mniejszej mocy,będzie ok.

-kupisz mocniejszy,zyskasz na jego efektywności i też będzie ok.

to mogę bez problemu swojego rtx 3070 postawić na zasilaczu 600w? gdzie teraz mam i7 9700k 24gb i gtx 1080TI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, lws napisał:

Możesz.

tak zrobiłem ale mam inny problem przy włączeniu pc komputer albo BIOS wydaje 4 krótkie dźwięki ,ram zamieniałem(dociskałem)  bios zaktualizowałem,baterie na płycie głównej wyciągnąłem i włożyłem z powrotem i nic nie pomogło , dodam jak włożyłem swoja stara grafikę tj gtx 1080ti nic nie pika na początku i nie mam już pomysłu co zrobić...
\

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci że ja mam i7 4790k  zasilacz OCZ 620 i miałem gtx 1080 po zmianie na gtx 1080 ti przy starcie coś mi pikało czy jakieś dziwne sygnały miałem . Wolałem nie ryzykować i zmieniłem na 750 w 

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Asarew napisał:

tak zrobiłem ale mam inny problem przy włączeniu pc komputer albo BIOS wydaje 4 krótkie dźwięki ,ram zamieniałem(dociskałem)  bios zaktualizowałem,baterie na płycie głównej wyciągnąłem i włożyłem z powrotem i nic nie pomogło , dodam jak włożyłem swoja stara grafikę tj gtx 1080ti nic nie pika na początku i nie mam już pomysłu co zrobić...
\

Po tych piknięciach komputer normalnie pracuje? jaki masz zasilacz i jak długo go posiadasz? Na początek sprawdził bym jego napięcia - tutoriale masz w necie,to jest proste.

4 krótkie dźwięki wskazuje na problemy z zegarem systemowym,sprawdź baterię być może do wymiany.Sprawdź czy pamięć obsadziłeś poprawnie w slotach 1,3  2,4

Może być uszkodzona płyta.Na pewno wina nie leży po stronie zasilacza - głównie jego mocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, lws napisał:

Po tych piknięciach komputer normalnie pracuje? jaki masz zasilacz i jak długo go posiadasz? Na początek sprawdził bym jego napięcia - tutoriale masz w necie,to jest proste.

4 krótkie dźwięki wskazuje na problemy z zegarem systemowym,sprawdź baterię być może do wymiany.Sprawdź czy pamięć obsadziłeś poprawnie w slotach 1,3  2,4

Może być uszkodzona płyta.Na pewno wina nie leży po stronie zasilacza - głównie jego mocy.

zasilacz to be quiet! Pure Power 11 CM 600W 80 Plus Gold mam go prawie juz 3 lata , tak jak pisałem jak wsadzam gtx 1080ti wszystko normalnie działa , teraz jestem na rtx 3070 i po za tym piknięciem na początku biosu wszystko jest okej jak narazie , grałem w chwile w metro exodus (30min) i jest wszystko w porządku pobór mocy gpu to jest 100% (chociaż) nie wiem co to znaczy temperatura są okej max 70stopni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest wszystko w porządku to podejrzewam problem płyty z kartą nową,czekaj na aktualizację być może rozwiążą problem bo jak widać nie ty pierwszy masz problem z nową kartą.

https://www.reddit.com/r/ASRock/comments/j4yrqc/4_beeps_with_new_rtx3080/

https://www.forumpc.pl/topic/496987-4-krótkie-piknięcia-po-zrobieniu-upgradea/

Edytowane przez lws

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...