Skocz do zawartości
ronnie_pdl

kupno nowego dysku SSD Sata albo wymiana płyty głownej i procesora?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Grupowiczów!

Jestem przed wymianą dysku 256 GB ssd sata na dysk 1 TB (stary odmówił posłuszeństwa)

Posiadam takie sprzęt: Intel i5 4460 3.2 Ghz, 8 GB ram oraz płytę głowną która nie obsługuje .m2

Pytanie czy warto kupować nowy dysk ssd (przykładowo crucial mx 1tb) pod sata, czy lepiej sprzedać płyte z prockiem i ramami (mam kupca za około 500zł) i zakupić coś nowego żeby już móc kupić nowszy i szybszy dysk SSD?

Jeśli tak, to co byście polecili? Generalnie komp do przeglądania netu, YT, czasem jakaś gierka online. Nic specjalnego stąd też się zastanawiam czy jest sens inwestować w coś nowego? Budżet to powiedzmy ~1,5k (zakładam że stary sprzęt sprzedam za 500zł)

Ostatnio zainwestowałem w nowy monitor 32 cale 4 k wiec moze szybszy komputer pomógłby trochę temu monitorowi?

Grafika to 1050TI najlepiej jakby została.

Dzięki i pozdrawiam

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ronnie_pdl napisał:

Generalnie komp do przeglądania netu, YT

 

W takich zastosowaniach nie zauważysz większej różnicy między starą, a nową platformą. Natomiast jeśli doskwiera Ci brak płynności w grach, to powinieneś w pierwszej kolejności wymienić kartę graficzną. Dałoby to lepszy efekt niż wymiana płyty i CPU. SDD na SATA też nie stanowi wąskiego gardła w wymienionych przez Ciebie zastosowaniach (nie w sprzęcie za 1,5k).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro masz lelenia na stare graty to je sprzedaj [mają już swoje lata  i po gwarancji na pewno]

złóż coś na i3 10100F i będziesz miał znowu spokój na parę lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki wielkie Panowie za pomoc. 

Dzieki Waszym wypowiedziom platforma zostaje (jeszcze na 2-3 lata) a dzis udalo mi się zakupić Samsung 870 QVO 1 TB za ok 420 zl w promocji pewnej polskiej sieci :) 

Później przeznacze go na zapis danych (nie jako systemowy )

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...