Skocz do zawartości
siuchol

HP Omen dropy fps, nie Temperatura.

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, mam bardzo nieregularne dropy fps, laptop sie nie grzeje to nie throtling chyba?...

Opis sytuacji

Dwa dni temu było wszystko ok.

Po włączeniu laptopa rano doświadczyłem dziwnych spadków FPS w CS go, normalnie na DM jest powyżej 200 bez problemów, Spadek FPSow jest regularny np jak wejdę w jedno miejsce na mapie spada tam do 80 fps, laptop w tym momencie pokazuje temp 74 stopnie przy zegarach 4.3 ghz. Restart laptopa, czasami pomaga czasami nie. Przykład z COD warzone: normalnie mam stabilne 100fps na FHD i srednich detalach. Podczas szybkiego zwrócenia kamery w niebo fps spada do 60, normalnie jak tak zrobie fps wzrasta do 150. Te sytuacje dzieją się bardzo wybiórczo, ale coraz częściej, cs przestał być grywalny

Sprzęt HP OMEN 15-ek0277ng

i7 10750h

16gb ram ddr4 2933

rtx 2070 max q

 

Laptop ma najnowsze stery, zupdejtowany BIOS, Swieżo po formacie. Score zrobiony na 3dMark jest taki sam jak przed problemami.

Walczę już dwa dni, mam już naprawdę dość, myślałem że to throtling , że proc się grzeje ale to chyba jednak nie to.... Gwarancja jest zastanawiam się nad oddaniem sprzętu, bo jak myslalem ze to od procka, to teraz zaczynam myśleć , że to chyba jednak od grafiki.

Prosze o pomoc

Pozdro

Edytowane przez siuchol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...