Skocz do zawartości
Makumba_Ska

Upgrade PC - jaki koszt i czy jest sens?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiadam taki sprzęt jak w stopce u mnie jest wymieniony , chciałbym Was zapytać czy jest sens w ogóle upgrade'a i jak już , jakby byłby koszt , aby pograć w nowe tytuły gier z 2-3 lata , pozdrawiam.

Edytowane przez Makumba_Ska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu. Najmocniejszy procesor jaki włożysz w ten socket będzie wciąż czterordzeniowy - choć zyska wielowątkowość. Dzisiejszy entry level będzie mu równy lub mocniejszy - a i3 10100F to koszt ~400PLN. Używane i7-4770k są droższe, często sporo droższe. Za to w perspektywie grania na 2-3 lata decydowałbym się dziś na procesor minimum 6/12.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Makumba_Ska napisał:

Witam.

Posiadam taki sprzęt jak w stopce u mnie jest wymieniony , chciałbym Was zapytać czy jest sens w ogóle upgrade'a i jak już , jakby byłby koszt , aby pograć w nowe tytuły gier z 2-3 lata , pozdrawiam.

Sam ostatnio wykonałem taki update na Z97 bo aż upgradem to bym tego nie nazwał. IMO jeśli mowa o opłacalności to bez sensu. W moim przypadku blaszak i tak zostanie jako drugi więc się pokusiłem. U mnie zmieniłem CPU (koszt 380PLN na ali) i GPU (koszt niecały 1000PLN). Odliczając sprzedaż starych części wydałem w sumie jakieś 400PLN.

Nie zmienia to faktu, że taki set jak obecnie mam na i7, to coś około wydajności i3-10100 i już nic więcej się z tym zrobić nie da bo to max CPU pod Z97. Myśląc zatem o "świeżości" na 2-3 lata pod nowości nie miałoby to sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...