Skocz do zawartości
Grecja

RX 5700 XT Sapphire Pulse - czarny ekran podczas instalacji sterowników

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, z racji tego że już nie mam pomysłów co zrobić aby zmusić mojego rx 5700 xt do instalacji sterowników pytam was, czy może ktoś spotkał podobny problem.

Próbowałem już chyba wszystkiego. Przesiadłem się z gtx 1060, więc wszystkie sterowniki od NV zostały usunięte przed włożeniem karty AMD. Pobrałem ze strony producenta Adrenialin 20.11.1, po czym ochoczo przystąpiłem do instalacji. W trakcie jej zostałem poinformowany że ekran będzie się wyłączał i włączał. Niestety podczas instalacji jedynie zgasł i już się nie włączył. Próbowałem z wcześniejszymi sterownikami 20.9.1 ale sytuacja się powtarza. W połowie instalacji wyskakuje czarny ekran i nic się nie dzieje. Próbowałem też za pomocą Driver Booster 8.1 pobrać sterowniki, ale tam występuje to samo... Nie wiem co jeszcze mogę zrobić.

Profilaktycznie podam specyfikacje kompa:

Płyta główna 0 MSI H310M PRO-VH

Procesor : i5 9400f

Ram - 2x8 GB Goodram.

Monitor to zwykłe 24 cale 60hz samsunga podpięte pod HDMI

 

Z góry dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj na początek Display Driver Uninstaller. Teoretycznie usuwanie przez windows nie powinno być szkodliwe, ale czasami się i tak zdarza. Jeżeli coś usunie, to następnie użyj ccleaner, i usuń śmieci (pisze tak ogólnie, bo chyba wiesz jak używać ccleanera). Po tych czynnościach spróbuj zainstalować sterowniki ponownie.

Edytowane przez VikLin
musiałem dopisać zdanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.11.2020 o 01:41, VikLin napisał:

Spróbuj na początek Display Driver Uninstaller. Teoretycznie usuwanie przez windows nie powinno być szkodliwe, ale czasami się i tak zdarza. Jeżeli coś usunie, to następnie użyj ccleaner, i usuń śmieci (pisze tak ogólnie, bo chyba wiesz jak używać ccleanera). Po tych czynnościach spróbuj zainstalować sterowniki ponownie.

Dzięki za odpowiedź. Wyżej wymienione rzeczy robiłem (te same programy) i dalej było to samo. Karty pozbyłem się po 4 dniach, poszła do zwrotu. Jeszcze raz dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...