Jump to content
ceek

USB-C a Thunderbolt 3 w obecnych monitorach

Recommended Posts

Zakładam ten temat bo już się pogubiłem w tym wszystkim i całym marketingu Proszę o wybaczenie, jakby temat był głupi albo gdzieś indziej poruszany.

Niby wiadomo usb-c gorsze  od thunderbolta 3, ale nowe monitory praktycznie tylko mają usb-c nie tb3.

 

Więc mam pytanie: czy przykładowo ten monitor:

https://www.x-kom.pl/p/582707-monitor-led-32-i-wiekszy-lg-35wn75c-b-curved-hdr10.html

Można  połączyć przez to usb-c z macbookiem pro 13  cali z zeszłego roku, tak by go przez ten kabel ładować, jednocześnie przesyłać na ten monitor obraz w pełnym zakresie, oraz np. podłączyć klawiaturę czy do takich luksusów potrzebuje monitor z thunderbolt 3 by to w pełni działało, mimo, że takim monitorów praktycznie nie ma. A jeśli można podłączyć, to czy wymaga to specjalnego kabla, czy na przykład kabelek w ikei usbc to usbc za 20 zł też sobie poradzi?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

poważnie, nikt nie ma podobnych doświadczeń, bo naprawdę teraz cieżko sensowną i zrozumiałą informację znaleźć jeśli chodzi o realne i praktyczne możliwości usb-c kontra thunderbolt 3, którego cieżko znaleźć?

Share this post


Link to post
Share on other sites

 Na moje oko ten monitor zrobi to co od niego oczekujesz. Natomiast kabel nie. Najlepiej zakupić coś co ma w opisie np 100W power delivery i przesył obrazu https://allegro.pl/oferta/kabel-usb-c-do-usb-c-power-delivery-100w-4k-10gbps-9986939080

Chyba jesteśmy w okresie przejściowym z DP na USB-C bo dosłownie na palcach jednej ręki można policzyć monitory z USB-C. A jakby poszukać 144Hz z FreeSync i power delivery, to się okaże że nie ma żadnego sensownego do kupienia. Stąd mało kto ogarnia temat. A Nvidia wypuściła teraz grafiki bez USB-C(planned obsolescence?) więc sytuacja chyba nie zmieni się zbyt szybko.

Edited by umcacz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

Aktualności

Artykuły×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.