Skocz do zawartości
Igrivv

Upgrade PC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Od jakiegoś czasu planuję upgrade PC. Posiadam aktualnie i5 4690k oraz RTX2070 SUPER. Przydałaby się wymiana płyt głównej ze względu na to, że jest uszkodzona, a co za tym idzie do wymiany idą także procesor i RAM (mam jeszcze DDR3). Zastanawia mnie tylko co się bardziej opłaca - Intel czy AMD?
Myślę aktualnie nad płytą MSI MAG B550 Tomahawk oraz prockiem AMD Ryzen 7 3800XT.
Reszta części nie ma aktualnie żadnego znaczenia (dyski, zasilacz i grafika zostają, RAM dobiorę sam). Co możecie mi powiedzieć o takim zestawie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co mogę ci powiedzieć o takim zestawie?

Mogę ci jedynie powiedzieć, że nie ułatwiasz mi pracy. Po pierwsze primo : jaki budżet?

Po drugie sekundo : po co ci ryzen 3800xt? Grasz tylko w gry?

Po trzecie ultimo : żebym ci powiedział co się opłaca, musisz mi podać budżet i czy grasz czy pracujesz. Czyli wracam do punktu.

3700x również ma 8 rdzeni i jest tańszy. Nie wystarczy ci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, roar.RAR napisał:

Co mogę ci powiedzieć o takim zestawie?

Mogę ci jedynie powiedzieć, że nie ułatwiasz mi pracy. Po pierwsze primo : jaki budżet?

Po drugie sekundo : po co ci ryzen 3800xt? Grasz tylko w gry?

Po trzecie ultimo : żebym ci powiedział co się opłaca, musisz mi podać budżet i czy grasz czy pracujesz. Czyli wracam do punktu.

3700x również ma 8 rdzeni i jest tańszy. Nie wystarczy ci?

Budżet myślę, że tak do 2500 zł za sam procesor i płytę główną.

Komputer służy tylko do grania.

Nie orientuję się ostatnio co do procesorów. Potrzebuję takiego który starczy na te, załóżmy, 5 lat.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Igrivv napisał:

Budżet myślę, że tak do 2500 zł za sam procesor i płytę główną.

Komputer służy tylko do grania.

Nie orientuję się ostatnio co do procesorów. Potrzebuję takiego który starczy na te, załóżmy, 5 lat.

 

Do grania. Raczej AMD. Stawiałbym na podkręconą siódemkę przy takim budżecie np taki Ryzen 7 3700x (3800x nie opyla się ze względu na pobór prądu) ? Sam mam 2700x i jestem zadowolony w grach starcza z gtx 1660 spokojnie 144 klatek nawet na 1440p.
Edit : a co do płyty bierz msi albo gigabyte ja mam msi x570 a-pro

Edytowane przez Jajko_xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Jajko_xD napisał:

Przyznaję ci racje aczkolwiek lepszy tylko do gier ?

 

Radzę przjerzeć:

https://www.purepc.pl/test-procesorow-amd-ryzen-5-5600x-vs-intel-core-i5-10600k

 

Edytowane przez neomagnet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Jajko_xD napisał:

 ? Sam mam 2700x i jestem zadowolony w grach starcza z gtx 1660 spokojnie 144 klatek nawet na 1440p.

jak do pasjansa to masz 100% racji !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łoo, no to 5600X. Tylko teraz jego cena jest mocno przesadzona, więc radzę poczekać do stycznia. Raz, że wtedy prawdopodobnie wyjdzie 5600, dwa intel 11600K. Więc tak, jeżeli te 1400-1500 na samo cpu nie jest ci straszne to 5600X. Kupujesz B550 Tomahawk i jest git połączenie. Tańsze no to 10600K, które kosztuje koło 1200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Igrivv napisał:

Super, to w takim razie wstrzymam się do stycznia z zakupem procka.

to możesz jeszcze poczekać do marca intel wypuści nowe proce - amd będzie musiało zareagować potem może intel

i tak w koło macieju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...