Skocz do zawartości
860lacov

Zakupy do oceny

Rekomendowane odpowiedzi

Mam to co w opisie i nie ma tragedii. Chcę zostawić na razie zasilacz i GPU. Zasilacz najchętniej na stałe, ale ma już jakieś 7 - 8 lat. Raczej nie katowany. GPU chcę zmienić po premierze Radeonów 6xxx

Praca w systemie linux. Wirtualizacja i być może GPU pass trough do maszyny wirtualnej.

Zastosowanie głównie Blender i obórka zdjęć (to nie jest moja praca. Pasja raczej), a w wolnym czasie chętnie w coś zagram.

GPU raczej AMD ze względu na lepszą współpracę z systemem linux.

Płyty główne wybrałem MSI dlatego, że znalazłem w przyzwoitych promocjach.

Trudno mi teraz powiedzieć czy x570 mi się przyda, ale MSI MAG Tomahawk Wifi też wygląda przyzwoicie choć wolałbym wifi w standardzie AX)

Na mobo przyda mi się zarówno WiFi jak i przyzwoite audio (planuję sprzedać xonara st)

 

Zestaw 1

I7 10700K

G.SKILL 3200 Cl16 Ripjaws V

MSI MPG Z490 Gaming Carbon Wifi

Cena około 3100 zł

 

Zestaw 2

Ryzen 3800X

G.SKILL 3200 Cl16 Ripjaws V

MSI MPG B550 Gaming Carbon Wifi

Cena 2700zł

 

Zestaw 3

Ryzen 3800X

G.SKILL 3200 Cl16 Ripjaws V

MSI MPG B550 Gaming Carbon Wifi

Cena 3200 zł

 

Zestaw 4

Oczekiwanie na Ryzen 5600X

G.SKILL 3200 Cl16 Ripjaws V

MSI MPG B550 Gaming Carbon Wifi

Cena około 2700 zł

Edytowane przez hot_lopez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blender praktycznie nie reaguje na takty ramu - raptem sekunda różnicy pomiędzy ramem 2133 CL16 a 4000 mhz CL16 .

Więc tutaj ten G.Skill może być .

Nie wiem jak reszta softu ale w testach szybkich ramów ( choćby tutaj na PPC ) to przeważnie albo też prawie nie ma różnic albo przy zakresie 2133 mhz - 3000 / 3200 mhz są jakieś a wyżej się zacierają .

Co innego gry , tym bardziej że ram 3600 mhz CL16 kosztuje raptem 100 zł więcej .

Co do CPU i platformy - pod blendera albo I7 albo R7 5800X , opcjonalnie R9 3900X jak dostaniesz tanio .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blender praktycznie nie reaguje na takty ramu - raptem sekunda różnicy pomiędzy ramem 2133 CL16 a 4000 mhz CL16 .

Więc tutaj ten G.Skill może być .

Nie wiem jak reszta softu ale w testach szybkich ramów ( choćby tutaj na PPC ) to przeważnie albo też prawie nie ma różnic albo przy zakresie 2133 mhz - 3000 / 3200 mhz są jakieś a wyżej się zacierają .

Co innego gry , tym bardziej że ram 3600 mhz CL16 kosztuje raptem 100 zł więcej .

Co do CPU i platformy - pod blendera albo I7 albo R7 5800X , opcjonalnie R9 3900X jak dostaniesz tanio .

Czyli coś takiego: ?

I7 10700K

16GB G.SKILL 3600 CL19 Ripjaws V (50zł droższe)

16GB Corsair Vengance Pro 3600 CL18 (te są 150zł droższe)

MSI MPG Z490 Gaming Carbon Wifi

 

I ile to jest tanio za 3900x :)

 

P.s.

Przepraszam za zdublowanie postu. Wypadek przy pracy

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10700k a 3900X to ok 200zł różnicy, które należy pomniejszyć o chłodzenie dla Intela (~120zł). AMD wychodzi mniej niż 100zł drożej, myślę że warto dopłacić. Choć faktycznie to możesz nawet zaoszczędzić biorąc pod uwagę płyty główne o jakich myślisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10700k a 3900X to ok 200zł różnicy, które należy pomniejszyć o chłodzenie dla Intela (~120zł). AMD wychodzi mniej niż 100zł drożej, myślę że warto dopłacić. Choć faktycznie to możesz nawet zaoszczędzić biorąc pod uwagę płyty główne o jakich myślisz.
Dlatego 3900x tutaj się znalazł.
Możesz podpowiedzieć jaka plyta byłaby spoko i miała to co napisałem czyli przyzwoite audio i wifi ax ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie do Was
Z parametrów spodobała mi się MSI gaming edge wifi x570
Mam małą nadzieje, że za jakiś niedługi czas możliwości jakie daje x570 wykorzystam

Jacyś spece na YouTube mówią, że ten konkretny model bardzo się grzeje.
Ma ktoś z Was doświadczenia w tym temacie? Znalazłem w nienajgorszej cenie, ale wolałbym nie wybrać sobie najgorszej dostępnej płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...