Skocz do zawartości
Astec

Jak nauczyć się jeździć na kierownicy?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, kupiłem wczoraj kierownice celem ogrania tytułów takich jak Project Cars (jeszcze nie mam). Wczesniej oglądałem wiele filmików z jazdy na kierownicy i nie wydawało się to być trudne. Zacząłem grać w Forze Horizon 4. Moje pierwsze wrażenie nie jest zbyt pozytywne. Gra się dużo trudniej niż na klawiaturze. Nie wiem czy coś źle ustawiłem (kierownica nie wraca do polożenia wyjściowego, ale nie wiem czy powinna), czy poprostu nie wychodzi mi to. I dlatego miałbym do Was kilka pytań. W jakich tytułach najlepiej nauczyć się grać? (w Dirt 5 barierą nie do przejścia okazał się pierwszy zakręt). Jak skonfigurować Thrustmaster T150 żeby było łatwiej na początek? Jak wyglądały wasze początki z kierownicą? Macie jakieś rady dla żółtodzioba?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prostej recepty na to nie ma - po prostu graj , graj i jeszcze raz graj aż dojdziesz do wprawy .

Możesz też spróbować pojeździć w wyścigi typu arcade jak NFS-y czy TDU , najlepiej w grze z otwartym światem i/lub trybem jazdy swobodnej - TDU/TDU 2 czy NFS Underground 2 / Most Wanded 2005 / Carbon .

Sam pamiętam jak raz zagrałem na kierze w NFS Carbon - porażka na całego , pierwszy zakręt i kapica .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kierownicę dostałem jakoś w 2004/5, wtedy to był istny hit. Swoje pierwsze szlify stawiałem w Colinie 4 no i wiadomo, jedna wielka tragedia. Ale dzięki temu, że zacząłem jeździć na kierownicy jako dzieciak, mega mi to pomogło jak kilka lat później zdawałem prawko ? Także mogę powiedzieć, że to była mega przydatna rzecz.

A rada jest prosta - jeździć, jeździć i jeździć. Myślę, że w rajdach fajne idzie sobie wyrobić skilla. Ewentualnie jakieś torowe gry typu F1 czy AC. Na Monzie można dobrze wyczuć hamowanie, od razu polecam próbować lewą nogą. Singapur to mega ciężki tor, gdzie się nauczysz jak operować dobrze gazem - tor jest ciasny i łatwo popełnić błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na kierownicy jeździ się realniej, ale i trudniej. Jak się nauczyć? Zacznij czytać i oglądać materiały o doskonaleniu techniki jazdy, budowaniu zakrętów i tak dalej. Poczytaj też jak powinno się trzymać ręce na kierownicy, jak je przekładać podczas zakrętów. I pamiętaj, że rajdowe samochody mają mniejsze kąty obrotu kierownicy, więc nie trzeba się tak namachać jak w cywilnej osobówce ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...