Skocz do zawartości
AndrzejGdz

Matebook D14 Huawei czy jest możliwość zamontowania dysku NVMe2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,

Czy do MateBook D (AMD R5) 8GB+256GB (KPL-W00D)
SN: ADTPM18C26000106 jest możliwość zamontowania dysku Samsung 512 GB NVMe2 ?
Mam sprzeczne informacje jedni piszą że można a w x-kom odpisali ze nie mozna bo ten model obsługuje m.2 sata. Natomiast tutaj znalazłem takie coś https://www.windowscentral.com/how-upgrade-ssd-huawei-matebook-d-14
Czy może ktoś z użytkowników Matebooka Huawei D14 próbował rozwiązać problem zamontowania dysku NVMe2 do tego właśnie Matebooka ?

Andrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to ten model ale raczej nie. Dlatego podałem nr fabryczny. Matebook był kupiony w marcu 2019 roku. Chodzi mnie o to czy mogę do mojego włożyć szybszy dysk NVMe2. Taki mam zamontowany dysk. I zasadnicze pytanie czy mogę ten dysk wymienić na NVMe2 . Dokładnie mam ten model https://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/huawei-laptop-matebook-d-ryzen-5-8gb-256ssd-w10.bhtml#opis

IMG_1857.JPG

IMG_1858.JPG

IMG_1861.JPG

IMG_1862.JPG

Edytowane przez AndrzejGdz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, wpisałem sobie model twojego dysku z lapka - to jest SATA M.2. Więc na chłopski rozum, musiałbyś kupić dysk m2 sata czyli np https://www.x-kom.pl/p/406982-dysk-ssd-samsung-500gb-m2-sata-ssd-860-evo.html


Najlepiej zadzwonić do serwisu Huawei i po nr seryjnym zapytać czy ten model obsłuży protokół NVME. Bo tak to metodą prób i błędów możesz mieć takie rezultaty :

- laptop się po prostu nie włączy
- laptop zadziała, ale dysk będzie działał z prędkościami SATA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem do 2 serwisów co zajmują się Matebookami Huawei i ich odpowiedź to o kan du.... można rozwalić pomimo podania nr seryjnego. Konkretnej odpowiedzi brak czy mogę zamontować szybszy dysk. Czyli tym linkiem w pierwszym poście gdzie jest wymiana na dysk NVMe 2 za bardzo nie mam się sugerować ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, AndrzejGdz napisał:

Pisałem do 2 serwisów co zajmują się Matebookami Huawei i ich odpowiedź to o kan du.... można rozwalić pomimo podania nr seryjnego. Konkretnej odpowiedzi brak czy mogę zamontować szybszy dysk. Czyli tym linkiem w pierwszym poście gdzie jest wymiana na dysk NVMe 2 za bardzo nie mam się sugerować ?

Wiesz co, powiem ci jak ja bym to zrobił.

Po głębszej analizie tego poradnika - dostrzegłem, że ten dysk, który oni wywalają to M.2 SATA. Możesz to zobaczyć po wcięciach takich jak ma ten Samsung 860 Evo, widzisz? Takie dwa ząbki.

Więc, skoro w poradniku rekomendują NVME, już nie ważne, że samsung, to coś musi w tym być.

Większość sklepów ma opcję zwrotu - kup sobie Kingstona A2000 - jego cena = jakość. Dobry i stabilny dysk. Poleca go wiele osób, sam go mam w PC. Szybszego tak na prawdę nie potrzebujesz.

Zamontujesz taki dysk, jak działa - super. Jak nie, to go zwrócisz i weźmiesz m.2 sata ?

Edytowane przez roar.RAR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, roar.RAR napisał:

Wiesz co, powiem ci jak ja bym to zrobił.

Po głębszej analizie tego poradnika - dostrzegłem, że ten dysk, który oni wywalają to M.2 SATA. Możesz to zobaczyć po wcięciach takich jak ma ten Samsung 860 Evo, widzisz? Takie dwa ząbki.

Więc, skoro w poradniku rekomendują NVME, już nie ważne, że samsung, to coś musi w tym być.

Większość sklepów ma opcję zwrotu - kup sobie Kingstona A2000 - jego cena = jakość. Dobry i stabilny dysk. Poleca go wiele osób, sam go mam w PC. Szybszego tak na prawdę nie potrzebujesz.

Czyli reasumując dysk NVMe2 może pasować do mojego Matebooka D14 ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Twoich zdjęciach widać, że obecny dysk ma 2 wycięcia (klucz B+M) ale w gnieździe jest tylko jeden plastikowy ząbek.

Fizycznie dysk NVME z jednym wycięciem powinien wejść, ale czy będzie prawidłowo obsługiwany to nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.11.2020 o 15:52, AndrzejGdz napisał:

Widzę że jedyna sensowna opcja aby nie wyrzucić około 450 zł w błoto to pożyczyć od kogoś  Dysk NVMe2 zamontować u siebie i zobaczyć co będzie się działo. Matebook chyba nie wybuchnie i nic się nie spali przy takiej podmianie.

Wybuchnąć nie wybuchną ?

albo możesz zrobić to co mówiłem wyżej. Kupić w xkomie nvme, zamontować, a jak nie będzie pasować to od ręki ci wymienią na inny dysk. Ja tak kombinowałem ze słuchawkami i nie było problemu. Zwracałem i brałem następny model ? nie zrywaj nalepki z dysku, to ci to od ręki wymienią. Teraz jeszcze otworzyli niektóre salony, więc jak masz farta i w okolicy salon, ogarniesz to od ręki bez problemu. Tu masz info o salonach : https://www.x-kom.pl/aktualnosci/7227-kupuj-online-odbieraj-w-salonach-juz-mozesz.html

Składasz zamówienie na dwa dyski, przy odbiorze mówisz, że bierzesz 1 dysk, a drugi będzie na ciebie czekać. Jak będzie działać to anulujesz ten drugi dysk, jak nie to bierzesz ten drugi i od ręki to ogarniasz.


Wątpię że ktoś ci pożyczy dysk, bo jak podepniesz dysk to trzeba go sformatować itp, a też wątpie, że ktoś ma akurat taki dysk nieużywany ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eetam za dużo zachodu. Niestety nie mam w pobliżu sklepu x-kom.  Z tego co czytałem to też lecieli  w kulki jak kupowaleś u nich  matebooka Huawei D14 z opcją powiększenia dysku. Pakowali jakie mieli pod ręka. Nie jestem teraz pewny jak mieli NVMe to montowali NVMe czyli wychodzi z tego że pasowałby, a jak nie mieli to montowali Sata III.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...