Skocz do zawartości
ajazcap

Zasilacz do rtx 3070 i 9700k

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za rozjaśnienie ? podobnie myślę o tych Ptero i Hive i skłaniałem się bardziej do dwóch pierwszych. Powiedz mi, czy te światełka w 220T w ogóle trzeba podłączać? czy trzeba to wszystko podłączać do tego huba, żeby wiatraki działały?

Jak tak napisałeś o tym Define C to wpadła mi w oko jeszcze Meshify C, która jest trochę droższa co ten 220T i powinna pomieścić mój cooler. Więc...220T czy Meshify C? Wydaje mi się, że performance powinny mieć podobny, ale w tej pierwszej jest więcej wiatraków w zestawie i jakoś wygląda bardziej nowocześnie ? co myślisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Michał22

@ajazcap Co do swiatelek, sprawdzilem w instrukcji obudowy i nie wiem, bo nie ma takiej informacji. Tj. nie wiem, czy smigla maja dwa kable (jeden od dzialania i drugi od swiatelek). Te smigla i kontroler to wynalazek Corsaira, wiec pewnosci Ci nie dam, a slowa o podlaczaniu wentylatorow do plyty glownej w tej dosc ubogiej istrukcji nie ma. Pogrzeb za tym albo napisz z tym do Corsaira i w zasadzie tak bym na twoim miejscu zrobil ze wszystkimi pytaniami odnosnie tej obudowy ? W kazdym razie do podlaczenia tego ustrojstwa po bozemu bedziesz potrzebowac jednego wejscia USB 2.0 na plycie i jednego SATA od zasilacza.

Osobiscie watpie, ze do Meshify C i Define C Ci ten grzejnik wejdzie, ale tego nie sprawdzalem. Meshify to taka sobie opcja, bo wbrew pozorom w standardzie jest nienajlepiej wentylowana. Sklada sie na to bieda w temacie zalaczonych wentlatorow (male i malo) i filtr gabkowy na przednim panelu, pod ktorym smigla Fractala radza sobie tak sobie. Ten typ filtra ma wlasnie dwie wady - najmocniej ze wszystkich typow filtrow ogranicza przeplyw powietrza i jest upierdliwy w czyszczeniu. Jakbys dodal jednego Dynamika 140 mm w przypadku twojego configu zle by nie bylo. Jednak Fractal wydal ostatnio wieksze Meshify 2 i 2XL, wiec jestem niemal pewnien, ze kwestia bardzo bliska jest nastepca Meshify C. 2ki sa po prostu lepsze i nie maja tej gabki.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję Ci za pomoc ? chyba najlepiej będzie jak zamówię tą obudowę i zobaczę wszystko osobiście, bo z supportem to się przez kilka dni będę kopać a i tak 100% pewności nie będzie. Jak coś mi nie będzie pasować to zwrócę do sklepu. Do tego biorę zasilacz XPG CORE REACTOR 750W 80+GOLD, bo jako jedyny z wymienionych jest dostępny i ma dobre opinie. Jeszcze raz wszystkim dziękuję i mam nadzieję, że jak już przyjdzie moja 3070 to będzie wszystko działać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Michał22

@ajazcap Na 90% te smigla bedzie mozna podlaczyc z pominieciem tego ustrojstwa od swiatelek. W instrukcji nie jest to jasno powiedziane, ale troszke na to wskazuje i wskazuje tez sposob podlaczenia tego huba. Tzn. zwykle takie kontrolery/huby maja kabel PWM, ktory odpowiada za sterowanie predkoscia podlaczonych do ustrojstwa wentylatorow, a ten Corsaira takiego nie ma. Czyli raczej smigla posiadaja osobne kable od predkosci. Miesza tutaj troche obsluga huba przez windowsowa aplikacje iCue, z ktora ja stycznosci nie mialem, wiec nie wiem jak co u Corsaira dziala.

Ze skrzynka poczekaj, az dostaniesz karte. Zawsze moze wyjsc cos lepszego, a zwlaszca wspomniany nastepca Meshify C, ktory bankowo bedzie od tego Corsaira pod kazdym wzgledem lepsza opcja. Fractal celowo wypuscil w pierwszej kolejnosci wieksze i - co tu istotne - drozsze wersje. Ten sam numer zrobil w tym roku z Define 7, a Meshify C z calej rodziny Meshify sprzedaje najwiecej, wiec raczej dlugo nie bedzie czekal.

Nigdy nie kupuj sprzetu na zapas, bo mozna pozniej tylko zalowac ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój rtx 3070 do mnie niespodziewanie dotarł pomimo przespania trochę premiery ? ostatecznie więc musiałem zamówić obudowę 220t airflow rgb i tego xpg 750W i składać na szybkości, bo nie mogłem się już doczekać. Wszystko ładnie się zgrało, mój AiO się zmieścił, ale na styk. Gdyby ramy były trochę szersze to by już nie weszło ? Ja jestem bardzo zadowolony, nawet z rgb skorzystałem, skoro już jest ? i znów spokój z upgrade na kilka lat ? Dzięki jeszcze raz i pozdrawiam ?

9a7eb66f6ec158eb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...