Jump to content
Sign in to follow this  
Arnold125

i5-10400f + H410

Recommended Posts

Cześć. W najbliższych dniach planuje zamówić i5-10400f i do tego płytę H410.

Wiem, że najlepszym rozwiązaniem jest z490, ale nie widzi mi się wydawać 600zł za płytę główną.

Raczej nie jest to aż taka różnica? Jeżeli się mylę to mnie poprawcie.

B460 raczej też nie warto, bo ramu i tak więcej dokładać na 99% nie będę.

Tak na prawdę jedynym wymogiem w płycie głównej jest dla mnie gniazdo M.2

Jaka będzie najlepsza płyta na H410 w rozsądnej cenie?

Arnold125

słuchaj najtaniej masz:

https://www.zadowolenie.pl/podzespoly-komputerowe/plyty-glowne/gigabyte-plyta-glowna-h410m-h-s1200-2ddr4-hdmi-d-sub-matx

darmowa dostawa

Problem natomiast z h410 jest taki , że płyty mają ,,gołą" niechłodzoną sekcję zasilania i przy takim procesorze jak i5 10400f myślę, że temperatury na sekcji zasilania mogą być dość wysokie, dlatego do tego procesora zalecałbym płytę b460, ale jak się upierasz i chcesz iść po kosztach to propozycja wyżej, m.2 jest. Pozdrawiam 🙂

Edited by Breaky83

Arnold125 jeśli zamierzałbyś osadzić szybsze ramy to zostaje tylko Z490, ale jest to mało opłacalne i jesli już to bierz najtańszą czyli z490 gigabyte ud4 za 585 zł. Co do połączenia jednak z490 z szybkimi ramami to pamięci te co podałeś jak najbardziej mogą być są odpowiedniej szybkości i w dobrej cenie. Natomiast jeśli pomyślał byś o b460 to np:

https://buy-it.pl/asrock-plyta-glowna-b460m-pro4-s1200-4ddr4-hdmidpd-sub-m2-matx-p145498e145498

Już chłodzona sekcja zasilania nie będzie problemu z temperaturami na sekcji zasilania, a ramy wtedy bierzesz 2666-300MHZ w dobrej cenie. Pozdrawiam 🙂

Edited by Breaky83

Arnold125

słuchaj możliwe , że będziesz mógł, ale nie wiem do końca, tylko musisz mieć przynajmniej 18 lat i zmieścić się w datach promocji, oraz pytaj czy nie skończyły się, bo jest to do wyczerpania zapasów, czyli szybka decyzja,  ale najlepiej pytaj u żródła czyli MSI.

Dział Obsługi Promocji
TEL:
(+48) 71 306 70 72; (dni robocze w godzinach 10.00 - 13.00)
(+48) 71 306 70 73; (dni robocze w godzinach 10.00 - 13.00)

albo:

dział obsługi klienta online:

https://register.msi.com/home/login?ref=service/ocss

a samą płytę masz tu taniej:

https://www.zadowolenie.pl/podzespoly-komputerowe/plyty-glowne/msi-plyta-glowna-mpg-z490-gaming-plus-s1200-4ddr4-m-2-atx

Pozdrawiam 🙂

Edited by Breaky83
  • Upvote 1

Dzięki, ale tylko w 11 sklepach obowiązuje ta promocja, proline się zalicza - na dole promocji jest ich lista.

No to w poniedziałek do nich zadzwonie i się wszystkiego dowiem 🙂

Edited by Arnold125

pod względem wydajności (głównie gry)

i5-10400f + 16gb ram 3600mhz + msi mpg z490 gaming plus

czy

ryzen 5 3600x + 16gb ram 3600mhz + MSI B450M PRO-VDH MAX

?

Edited by Arnold125

o wiele lepszym pomysłem niż kupowanie i5 10400f z drogą płytą główną jest kupno i7-10700F + mobo b460 i ramy 2933 mhz

Wracając do pytania co lepsze, ryzen z płytą główną i ramem wyniesie około 1500 zł, a i5 z tą drogą płytą główną i ramem około 1900? Wydajność będzie 50/50 w jednej grze i5 będzie lepszy a w drugiej ryzen, do tego na tej płycie b450 można podkręcić procesor jak i ramy

Kupiłem i5-10400f i mam pytanko.

To normalne, że tak częstotliwość rdzeni mi skacze (sprawdzam w HWmonitorze)

chwile mam 800, pozniej 4000, chwile poznije spada do 3000 i tak sobie skacze.