Skocz do zawartości
Ando09

RTX 3070 czy RX 6800? i jaki model

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam karty graficznej w przedziale 3000-3500zł. Nie wiem tylko jakiego producenta i model wybrać.
Myślałem raczej o kartach czerwonych ale jeśli dalej będzie problem z dostępnością to RTX też może być. Chciałbym jak najszybciej złożyć zamówienie.
Karta głównie pod gry FPS.

CPU:              Intel Core i9-10850K
MOBO:           MSI MAG Z490 TOMAHAWK
RAM:              Patriot 16GB (2x8GB) 3733MHz CL17 Viper Steel
PSU:              XPG Core Reactor 750W 80 Plus Gold
Chłodzenie:     Noctua NH-D15S 140mm
Obudowa:       Corsair 4000D airflow
SSD:              samsung 970 evo
                      PNY 960
Monitor:          MSI MAG27C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnice wydajnościowe między obiema kartami nie są aż takie duże , choć są tytuły gdzie RX jest lepszy o jakieś 10-20 fps od 3070 .

Problem to dostępność RX6800 , kart w ogóle nie ma - na skąpcu czy ceneo nawet nie ma ich w listingu , 3070 jest przynajmniej wirtualnie w sklepach .

Więc jak dalej to będzie tak wyglądać to bierz RTX-a - MSI Gaming X Trio albo Asus TUF ew. Palit Gaming Pro / Gaming Pro OC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie miałem do czynienia z aż tak długimi kartami, warto kupić do niej podpórkę? czy to zbędny gadżet?

Widzę że MSI dodaje coś takiego. Wstrzymam się jeszcze tydzień, jeśli w tym czasie nie pojawią się jakieś wiadomości o dostępności lub nie referentach RX to kupię RTX3070 od MSI.

Edytowane przez Ando09

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt masz zacny ? Ja najpierw bym sprawdził dostępność, z reguły piszą ile jest sztuk (np. na Morele) albo zapytał konsultanta/opiekuna produktu - mnie zawsze pomagają. Jeżeli będzie kiepsko z NVIDIĄ to czekałbym na premiery niereferentów od AMD 25 listopada - większa szansa na zgarnięcie niż nieistniejący stock NVIDII (jeżeli rzeczywiście nic nie ma).

Mnie udało się kupić RX 6800 właśnie na Morele - uważaj tylko bo 25 mogą postąpić podobnie jak 18-go: wstawią artykuł w aktualnościach z dedykowanym linkiem do produktu tj. zapomnij o szukaniu karty w wyszukiwarce sklepu.

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz kwesta w jakim sklepie zamówić. pisałem do x-kom o orientacyjny czas dostawy to odpisali żeby złożyć zamówienie i czekać. Zero informacji czy w tym roku mam szanse ją dostać.

Edit.

Sprawa ma się tak: zamówienie na RTX3080 założone, czekam na jakiekolwiek informacje z x-komu. Dodatkowo wysłałem do dwóch innych sklepów zapytanie. W czasie oczekiwania będę polował na Radeony, zobaczę która kolejka pójdzie szybciej. A jeśli pójdzie źle to przed świętami kupie co będzie dostępne ?

Edytowane przez Ando09

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...