Skocz do zawartości
Sharku12

Nie działa menu w monitorze AOC po instalacji G menu.

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem dzisiaj używany monitor AOC 24 G2U5. Postanowilem zainstalować dedykowaną aplikację Menu G, służącą do ustawienia parametrów. W chwili jej włączenia wyłączył się ekran i po chwili załączył z podbitą jasnością i kontrastem w takim stopniu, że praktycznie nic nie widać. W samej aplikacji było kilka trybów, ale żaden nie przywracał oryginalnych ustawień. W chwili instalacji tego programu przestał także działać przycisk menu w monitorze, więc ręcznie nie jestem w stanie nic zrobić. Postanowiłem skorzystać z punktu przywracania sprzed instalacji tego programu, ustawienia jednak zostały niezmienione. Nie umiem tego zmienić w żaden sposób. Macie jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, czapla_pl napisał:

Tak, przeczytać instrukcję do monitora.

Jakby waćpan szukał, to polecam stronę 14, podpunkt 4.

pzdr

kolega napisał że używany

może instrukcji nie dostał,może jej nie rozumie.nie łatwo ją też znaleźć na tej stronie aoc.

zamiast pisać w takim tonie możesz mu wyjaśnić.

Edytowane przez Novice
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to zmienia, że monitor jest używany? Instrukcje są dostępne na stronie producenta - wyszukiwarka nie gryzie.

https://lmgtfy.app/?q=AOC+24+G2U5+manual

Jak kolega sam znajdzie odpowiedź i zrozumie, to zapamięta rozwiązanie. Jak dostanie na tacy, gotowe i przeżute, to zapomni i niczego się nie nauczy.

Tyle ode mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lol, białorycerstwo forumowe na PurePC - tego jeszcze nie było :D.

Jeśli ktoś nie zna angielskiego - istnieje coś takiego jak Tłumacz Google. Do tekstów w instrukcji obsługi w zupełności wystarczy.

@Sharku12: Jak znajdziesz co potrzeba w instrukcji i będziesz miał jakieś szczegółowe pytania, to pisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Istotnie nie mam instrukcji, szukałem w internecie, ale dla tego modelu nie widziałem. Teraz znalazłem, ale nie działa według niej tak czy siak. Wyłączam ekran i przytrzymuję ten przycisk, ale po włączeniu ekranu dalej jest napisane, że OSD zablokowane. Sam problem znalazłem też na konkurencyjnym forum i jest napisane, że włączenie tego programu powoduje zwiększenie wartości rgb z 50 na 100 dla każdego ustawienia temperatur barw, więc w tym programie trzeba to zmienić ręcznie. Ponadto producent zdaje sobie sprawę z tego problemu: 

 "Problem został zgłoszony do techników, więcej osób ma ten sam problem, dlatego wiemy, że jest to wina oprogramowania.

Przepraszamy za zaistniałą sytuację."

Jest to ich odpowiedź z czerwca tego roku. 

Jeśli chodzi o moją sytuację to kolory wróciły do normy, ale OSD jest dalej zablokowane, mimo działania według instrukcji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Git, że z kolorami poszło.

Co do OSD, spróbowałbym jeszcze odłączyć monitor całkowicie od zasilania na kilka, kilkanaście minut (dajmy na to kwadrans), odłącz też na ten czas kable sygnałowe od kompa i ponownie spróbuj odblokować (trzymasz MENU wciśnięte cały czas i włączasz monitor).

Tę zbugowaną aplikację już usunąłeś?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało się, aplikacja usunięta, ale dalej było zablokowane. Twoja odpowiedź pomogła, bo z instrukcji nie wynikało, że włączać trzeba, przytrzymując ciągle przycisk MENU.

Cytat

To un lock the OSD press and hold the
MENU button while the monitor is off and then press power button to turn the monitor on.

Więc przytrzymywałem, puszczałem i włączałem monitor. Już wszystko działa. Dziękuję za pomoc. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...