Skocz do zawartości
topiq77

Biostar B550GTA, ktoś posiada i poleci?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Moja platforma na MSI Z77A-G43 + i7 3770 + 16 GB RAM DDR3 + GTX 1080 troszeczkę się zestarzała.

Z racji posiadania tunera TV DVB-C + CI na PCI, szukałem współczesnych płyt przynajmniej z jednym gniazdem starego typu PCI. Przejściówki z PCI-E niestety powodują, że karta się nie mieści później w otworze tylnym obudowy. Zmieniać jej nie chcę, bo raz że karty TV na PCI-Ex są dość drogie, a taka mniej więcej jak moja to minimum 700 zł, to jeszcze ciężko dostępne. A szkoda mojego Technisata wywalać, bo to bardzo dobra karta, która potrafi też zgrywać z kablówki materiał 4K do pliku .ts łatwego do późniejszej obróbki.

I właśnie zostałem naprowadzony na płytę główną z tematu czyli Biostar B550GTA, który w końcu z bólami zaczął pojawiać się w Polsce. Początkowo w chorych cenach około 900 zł. Obecnie ceny spadły do 640 zł. Przyszłościowo chcę tam włożyć jakiegoś Ryzena 7 5xxx, póki co wejdzie tam może coś ze starej serii Ryzen 5 3xxx, chociaż ceny ich poszły sporo w górę patrząc na cenę Ryzena 5 3600 który dobija 1k zł. Aczkolwiek po premierze odpowiedników z serii 5xxx mam nadzieję na obniżki albo przynajmniej dostanie jakiejś używki w korzystnej cenie serii 3xxx.

Z racji zakupu monitora 2560x1440p 144Hz, obecny setup ledwo wyrabia. Przyszłościowo GTX 1080 zostanie wymieniony na RTX 3xxx, jak się w końcu pojawią w normalnych cenach i normalnej dostępności, a kto wie, może pierwszy raz Radeona zakupię? To już na inny temat.

Wracając do Biostara B550GTA, niestety recenzji, testów tego produktu jest całe nic. Nigdy płyt tego producenta nie posiadałem. Wygląda całkiem zacnie no i wielki plus za stare PCI.

Może ktoś coś w temacie tego producenta ma do powiedzenia, czy te płyty są w miarę bezawaryjne, czy ta płyta pociągnie taki setup bez większego OC, bo szczerze to te nowe procki są już fabrycznie wykręcone. Naraz całego zestawu nie zakupię, więc chcę sukcesywnie co miesiąc począwszy od płyty dokupować resztę, czyli proc + RAM. Myślę, że taki zestaw posłuży następne kilka lat, co najwyżej RAM zwiększy się do 32 GB.

Zachęcam do dyskusji i pozdrawiam.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...