Skocz do zawartości
Masaj007

Cichy zestaw komputerowy do gier

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć
Szukam zestawu komputerowego, który zapewni mi niezłą wydajność aa przede wszystkim ciszę  ponieważ często korzystam z niego w nocy. Na szybko złożyłem


be quiet! Dark Power PRO 11 650W 80 Plus Platinum
Phanteks Eclipse P600S Silent Czarna lub be quiet! Silent Base 802 Czarna 
MSI MPG Z490 GAMING EDGE WIFI - zależy mi aby płyta miała Wifi co najmniej  AC
Intel Core i5-10600
HyperX 32GB (2x16GB) 3600MHz CL17 Fury Black
be quiet! Pure Loop 280mm 2x140mm - zależy  mi na wysokiej kulturze pracy


Do kompletu będzie RTX 3070 i dysk na M.2 Samsunga.
Prośba o sugestie. Przeznaczanie to 70% gry i 30% przeglądanie internetu. Gram w 1440p z możliwością zmiany do 4k.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Michał22

@Masaj007 Jak ma byc naprawde cicho, to pare rzeczy bym zmienil:

Zasilke jesli ma byc cicho i high-end zmien na Corsair RMx i dorzuc watow na ta 10-letnia gware (jesli komputer bedzie rozbudowywany). bq! sa nieoplacalne, a zwlaszcza Dark Powery o mocy 650W. Jesli przydalyby sie jakies oszczednosci postawilbym na Bitfenixy: Whispera albo Formula Gold. To dobre, cichutkie zasilacze i niczego lepszego do kompa do gierek nie potrzebujesz.

W temacie obudowy z tej dwojki zdecydowanie SB 802. W gre wchodza opcje bez okna, bo sa cichsze - masz na tej sciane najwazniejsza mate wygluszajaca. Nie widzialem zadnego testu porownujacego ta dwojke, ale bazujac na testach P600S porownujacych ja do innych obudow, bedzie w opcji wyciszonej niemal na pewno gorzej wentylowana, a nie cichsza. A wtedy czesci beda glosniejsze.  Z drugiej strony ludzie zwykli troche jechac po Silent Base'ach, ze wcale nie sa takie ciche i to tez pokazuja testy, ale ludzie moze mieli zbyt wysokie oczekiwania, a testy decydelomierzami na pewno nie mowia calej prawdy. Osobiscie mam Define 7 Black Solid i ta bym rozwazyl, bo podejrzewam, ze bedzie z tego grona jednak najcichsza, ale dalej nie widzialem bezposredniego porownania z 802. W kazdym razie robi robote - kompa podczas przegladania netu mam cichego jak wylaczony, a w grach raczej zagluszaja mi go dzwieki z glosnikow i mnie to satysfakcjonuje.

Procka - jesli sa fundusze - zmienilbym jednak na 10700(K) albo poczekal na nowosci od AMD. 6 rdzeni 12 watkow 10600 raczej nie zapewni plynnej rozgrywki dluzej niz 2-3 lata.

W temacie chlodzenia nie ma sensu brac grzejnika. Chcesz cicho i kupujesz procka zablokowanym mnoznikiem albo nie masz zamiaru odblokowanego krecic? Scythe Ninja 5 i masz cooler ze wszystkich najcichszy - raczej nigdy go nie uslyszysz.

Najglosniejszym elementem takiego zestawu bedzie karta graficzna, a nie wiem, czy juz ja kupiles. Ciche sa MSI Gaming X Trio, Gigabyte Gaming OC czy TUF od Asusa. Dochodzi do tego kwestia samodzielnego ustawienia krzywej wentylatorow, wiec kazda karta moze byc cichutka - po prostu poswieci sie na to mniej lub wiecej temperatur, wiec warto brac porzadnego niereferenta.

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Michał22 dziękuje za odpowiedź ale mam kilka dodatkowych pytań.
1)Szukałem porównania obu tych zasilaczy zanim wybrałem Be Quiet-a ale niestety nic nie znalazłem. Corsair jest w pełni modularny i jest pół-pasywny ale za to Bequiet ma wyższą sprawność. Nie planuje rozbudowy zestawu o więcej kart więc sądzę, że tak moc wystarczy ale popraw mnie jeżeli się mylę. Różnica w długości gwarancji raczej pomijalna dla mnie.
2)Czytałem test Phanteksa na portalu i poza jakimiś pierdołami bardzo chwalili tą obudowę. BeQuieta testy widziałem na Youtube. Tu chyba wybór to będzie wybór bardziej wizualny. Fractal do mnie nie przemawia.
3)Zakupu chcę dokonać do końca roku więc nie będę czekał na AMD. 10700 da więcej rdzeni i minimalnie wyższą wydajność rdzenia więc zostanę na i5.
4)Teraz mam Thermalright-a Macho i jest ok ale chciałem spróbować czegoś innego. Czy Scythe Ninja nie będzie kolidował z Ramem?5)Jeżeli jesteśmy już przy Ramach to czytałem, że nie ma co iść w szybsze niż 3600Mhz

Co do karty to celuje w MSI Gaming X po nowym roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Michał22

@Masaj007 1) Zasilacze bq! ogolem sa przeplacone. Uwazam, ze jedyna warta rozwazenia opcja od nich sa Pure Powery, bo to porzadne zasilki, ktore sa z najcichszych w swoim segmencie cenowym. W przypadku komputera do gier nie ma sensu doplacac do wyzszego certyfikatu niz Gold. Wyzsza sprawnosc ma sens jedynie w przypadku typowych stacji roboczych i koparek - komputerow, ktore pracuja pod wysokim obciazeniem po dobre parenascie godzin na dobe. Wtedy doplata za zasilacz z wyzszym certyfikatem zacznie sie zwracac w postaci nizszych rachunkow za prad. Mozesz pogrzebac sobie za wzorami na wyliczenie takich oplat. Do dyskutowanego configu RMx 650W starczy w zupelnosci, a pewnie starczylby nawet 450W ? Im wiekszy zapas, tym do wiekszego obciazenia RMx bedzie pracowal w trybie pasywnym, ale tez bedzie cichszy przy obciazeniu posiadanego zestawu. Ogolem to tak ciche zasilacze, ze nie zawracalbym sobie glowy duperelami typu tryb pasywny. Raczej nigdy tych zasilaczy nie uslyszysz, bo przy obciazeniu cos tam i tak bedzie glosniejsze. To samo w temacie modularnego okablowania, ktore imo jest w przypadku obudow wiekszych niz ITX kompletnie nieistotna kwestia.

2) Phanteksy to generalnie bardzo dobre jakosciowo i przemyslane obudowy, ale P600S to wg mnie malo sensowna opcja w temacie obudow nastawionych na cisze. Tak se wentylowana - w opcji zamknietej to poziom Silent Base 601, czyli tragedii nie ma, ale dobrze tez nie jest. SB601 robi to jednak na dwoch wentylatorach. A zaplacisz za wentylacje skrzynki podzespolami - albo temperaturami, albo halasem. Akustycznie Phanteks wypada co najwyzej niezle, ale sa lepsi za te same lub mniejsze pieniadze. Do tego ma marne wentylatory, ktore srednio dmuchaja, do najcichszych nie naleza i maja dosc wysoka najnizsza predkosc ~550 rpm. Taka wartosc bedzie raczej zawsze slyszalna. Phanteks nie jest marka, ktora zna sie na produkcji wyciszanych obudow, a sa to ze wszystkich typow skrzynek projekty najtrudniejsze. 802 bedzie lepsza opcja. Moja powyzsza opinia o rozczarowujacych Silent Base'ach dotyczyla 601 i 801, a 802 od poprzednika wiele sie nie rozni - dwa wymienne panele, ktore przy skupieniu na ciszy nie beda Cie interesowac, mniej klatek na dyski twarde, w przypadku wyboru skrzynki z oknem dziura z tylu, ktora ma pomoc wertykalnie zamontowanej karcie, ale wypusci tez czesc dzwiekow oraz zmieniona konstrukcja przednich wlotow powietrza na mniej restrykcyjne. Jest tez od 801 dwa kilo ciezsza, wiec albo podniesli grubosc blach (ciszej), albo doliczyli sobie te meshowe panele. Jeszcze jedna alternatywa, ktora moge Ci polecic jest Nanoxia Deep Silence 8 Pro.

3) Te wiecej rdzeni teraz sensownej roznicy nie zrobi, ale zrobi za jakis czas - jedynie trudno powiedziec jak bliski. Gdy prockowi brakuje rdzeni i watkow, spada plynnosc animacji w grach. Moje zdanie jest proste: mozesz sobie pozwolic na lepszy - pozwol.

4) Ninja 5 nachodzi na ramy, ale w przypadku Fury nie bedzie problemu podniesc odrobine wentylator. Mowisz o tych pamieciach: HX436C17FB3K2/32? Sprawdz, czy gdzies taniej albo za ta podobna kase nie dostaniesz ponizszych Ripjawsow, bo maja lepsze opoznienia: F4-3600C16D-32GVKC Marginalna roznica, ale zwykly byc nawet pare dyszek tansze. Tez nie bedzie problemu z Ninja.

Niczego nie kupuj, dopoki nie dostaniesz karty, bo kupowania na zapas mozna tylko zalowac ?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Michał22

@Masaj007 Spoko, to bedzie bardzo fajny i cichy komp ? Do Ninjy dokupilbym gramca Grizzly Kryonaut, bo lepsza od kazdej dolaczanej do coolerow. Jakby glosnosc domyslnych wentylatorow obudowy byla dla Ciebie uciazliwa ( czesc ludzi mowi, ze ciche, czesc ze bardzo glosne ? ) , podmien je na 3x Silent Wings 3 140 mm 3-pin 1000 rpm (podlaczysz je do zewnetrznego kontrolera obudowy). Mocniejsze i cichsze, a ja sam je mam, bo to imo najlepiej zbalansowane wysokiej jakosci smigla, ktore obecnie mozesz kupic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...